Ekstraklasa. Legia skromnie wygrała z Cracovią, ale zagrała bez polotu [OCENY]

Cracovia Kraków
0
0
0
Bramki: Moulin (72.) Kartki: Hlousek - żółta Skład: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek - Moulin, Mączyński - Hamalainen, Pasquato (60. Kucharczyk), Nagy - Sadiku (76. Niezgoda (86. Kopczyński))
Kartki: Deja, Piątek - żółta Skład: Sandomierski - Fink, Helik, Dytiatjew, Siplak - Deja, Dimun (76. Zenjov) - Wójcicki, Hernandez, Mihalik (58. Wdowiak) - Piątek
Legia Warszawa wygrała pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Romeo Jozaka - pokonała na własnym boisku Cracovię 1:0 po golu Thibaulta Moulina. Mimo zwycięstwa jednak nie zachwyciła - zagrała bardzo przeciętnie. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy mistrza Polski za to spotkanie (skala 1-6).

Arkadiusz Malarz: 3. Piłkarze Michała Probierza jego możliwości nie sprawdzili ani razu. Kilkukrotnie musiał wychodzić do prostopadłych podań zagrywanych przez pomocników Cracovii w pole karne Legii. Zazwyczaj robił to bardzo skutecznie, pomylił się raz, ale Michał Pazdan zablokował piłkę lecącą do bramki.

Adam Hlousek: 2. Często przegrywał pojedynki biegowe z zawodnikami „Pasów” i dopuszczał do dośrodkowań w pole karne ze swojego sektora boiska. W ofensywie w ogóle nie pomagał. W 14. minucie odpuścił pojedynek z Krzysztofem Piątkiem, który strzelił w poprzeczkę.

Michał Pazdan: 2+. W pierwszych minutach zaliczył kilka dobrych interwencji, ale i tak pierwszy raz pomylił się bardzo szybko. Już po kwadransie Legia mogła przegrywać po tym, jak nie zaatakował Krzysztofa Piątka wbiegającego w pole karne. Na początku drugiej części spotkania zachował się podobnie, kiedy tylko przyglądał się, jak Matic Fink przejmuje piłkę w szesnastce i strzela na bramkę Arkadiusza Malarza.

Inaki Astiz: 2+. W defensywie grał podobnie do Pazdana. Dobre interwencje przeplatał niezrozumiałymi błędami i niecelnymi podaniami. Mimo wszystko był aktywniejszy przy ofensywnych stałych fragmentach gry, po których oddał dwa strzały na bramkę Grzegorza Sandomierskiego. Stąd nieco wyższa ocena od jego partnera ze środka defensywy.

Artur Jędrzejczyk: 2+. W obronie zaprezentował się poprawnie, ale podobnie jak pozostali defensorzy, nie ustrzegł się błędów. Był jednak bardzo aktywny w ofensywie, często próbował akcji dwójkowych z Dominikiem Nagy`em, a także posłał kilka dośrodkowań w pole karne Cracovii - niektóre z nich wprowadziły zamieszanie i stworzyły zagrożenie.

Krzysztof Mączyński: 2-. To wciąż nie jest Mączyński, którego znamy z reprezentacji Polski. Pomocnik często dopuszczał do groźnych podań prostopadłych, przytrafiło mu się również kilka błędów w kryciu i asekuracji przy stałych fragmentach gry. W ofensywie nie pomagał praktycznie w ogóle.

Thibault Moulin: 3. Na jego notę bardzo duży wpływ miała zdobyta bramka. W 73. minucie bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym, gdzie przejął piłkę odbitą od obrońcy Cracovii i pewnym strzałem pokonał Sandomierskiego. Na początku meczu próbował brać na siebie ciężar gry, ale wychodziło mu to raczej średnio. Z minuty na minutę był widoczny coraz mniej, rzadko posyłał dobre podania, a w defensywie również niczym szczególnym nie zachwycił.

Kasper Hamalainen: 2+. Był aktywny szczególnie w pierwszej połowie. Rozgrywał, wymieniał się pozycjami i oddał kilka strzałów. Groźne były szczególnie te z 17. i 43. minuty, ale poradził sobie z nimi Sandomierski. Po zmianie stron przygasł.

Dominik Nagy: 3+. Jeden z najaktywniejszych piłkarzy na boisku. W pierwszej połowie szarpał na skrzydle i wiele razy urywał się obrońcom rywala. W 41. minucie przeprowadził znakomitą akcję indywidualną, w której minął dwóch przeciwników i posłał mocne podanie wzdłuż pola karnego. Miał również bardzo duży udział przy bramce - dobrze dośrodkował do Michała Kucharczyka, po którego zablokowanym uderzeniu gola strzelił Moulin.

Cristian Pasquato: 2. Włoski pomocnik kilka razy stworzył zagrożenie. Oddał dwa celne uderzenia, ale oba bramkarz Cracovii wyłapał bez problemu. Za mało było jednak jego celnych podań, a dodatkowo często bał się brać na siebie ciężar gry. W defensywie również raz się pomylił, kiedy na początku spotkania przy rzucie rożnym dla gości nie pokrył przed polem karnym zawodnika rywali, a ten oddał bardzo groźny strzał, który minimalnie minął bramkę Arkadiusza Malarza.

Armando Sadiku: 2. Albańczyk kolejny raz dostał szansę gry od pierwszej minuty. W pierwszej połowie oddał kilka strzałów, próbował walczyć i odbierać piłkę. Jednak bardzo często dokonywał złych wyborów lub opóźniał grę gospodarzy. W 76. minucie został zmieniony przez Jarosława Niezgodę.

Michał Kucharczyk: 3. Wszedł do gry za Cristiana Pasquato i wprowadził bardzo dużo ożywienia. Był aktywny, pomagał w defensywie, do tego kilka razy przeprowadził groźne rajdy na lewym skrzydle. W dodatku to on oddał strzał głową, który obrońca Cracovii odbił wprost pod nogi Moulina, a ten ustalił wynik meczu..

Jarosław Niezgoda wszedł na boisko w 76. minucie, zmieniając Armando Sadiku, ale ze względu na uraz zmieniony został już po 11 minutach. Jego miejsce zajął Michał Kopczyński. Obaj wnieśli jednak zbyt mało, by móc ich ocenić.