Ekstraklasa. Lech pokonał Koronę

Lech Poznań pokonał Koronę Kielce 1:0 w meczu dziewiątej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jedynego gola dla drużyny Nenada Bjelicy strzelił Łukasz Trałka.

Pomocnik poznańskiej drużyny bramkę zdobył w 35. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepewnie z bramki wyszedł Zlatan Alomerović, który minął się z piłką przy próbie piąstkowania. Ta spadła na głowę Trałki, a jego strzał przelobował jeszcze stojącego na linii bramkowej Elhadji'ego Pape Diawa.

Korona w Poznaniu zagrała ofensywnie, nie bała się faworyzowanego rywala. Kielczanie mieli swoje okazje do zdobycia bramki, na początku drugiej połowy zdominowali wręcz gospodarzy. W 54. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jacek Kiełb. Jego strzał obronił Matus Putnocky. Słowak na dziewięć rzutów karnych w ekstraklasie obronił już sześć!

Dzięki wygranej Lech wciąż jest liderem ligi. Drużyna Bjelicy ma dwa punkty więcej od Zagłębia Lubin. W najbliższej kolejce poznaniacy zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (piątek, 20.30). Korona podejmie zaś Wisłę Kraków (sobota, 20.30).

Już jest! Świeżutki #PrzewodnikKibica od EkstraStats i Sport.pl. Kompendium wiedzy o grze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Polecamy ----> sklep.przewodnikkibica.pl/