Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czerczesow dla Sport.pl: Polskim następcą Magiery powinien być Piotr Nowak!

Jeśli szefowie Legii Warszawa szukają trenera-Polaka, to najlepszym wyborem jest Piotr Nowak. Wszędzie, gdzie pracował, robił świetną robotę - mówi Sport.pl trener reprezentacji Rosji Stanisław Czerczesow.

Sebastian Staszewski: Wie pan, że Jacek Magiera nie jest już trenerem Legii Warszawa

Stanisław Czerczesow: Tak, dowiedziałem się o tym dziś przed południem. I naprawdę żałuję, że został zwolniony. Magiera przyszedł do Legii w bardzo trudnym momencie, musiał podnieść zespół z kolan, znalazł się w środku kryzysu. I dał sobie radę. Jestem kibicem Legii, zawsze życzę jej jak najlepiej i naprawdę smuci mnie, kiedy klub przegrywa. Ale mimo słabszego początku tego sezonu kibice i właściciele musza szanować Magierę za to, co osiągnął. Należą mu się wielkie podziękowania. Odszedł też Michał Żewłakow, z którym współpracowało mi się wspaniale, wciąż się przyjaźnimy, mamy kontakt. Zarówno on, jak i Magiera, zrobili dla Legii bardzo dużo.

Zna pan klimat Legii, jej atmosferę i mentalność ludzi. Kto mógłby zostać następcą Magiery?

Jeśli trenerem ma być Polak to tylko Piotr Nowak.

Dlaczego on? To pana kolega z Dynama Drezno.

Tak, ale przede wszystkim to świetny trener. Wszędzie, gdzie pracował, robił świetną robotę. W Ameryce ma naprawdę dużą renomę. Zresztą to nie przypadek, że został włączony do sztabu reprezentacji USA. Również w Gdańsku potrafił zbudować drużynę, która do końca sezonu walczyła o mistrzostwo. Moim zdaniem jeśli Legia szuka trenera-Polaka, to Nowak jest najlepszym wyborem.

A jeśli Mioduski postawi na obcokrajowca? Kiedyś mówiło się o Portugalczyku Paulo Bento. To dobry kierunek?

Nie ja jestem szefem Legii, aby szukać jej trenera. Poza tym nie pracowałem w Portugalii czy Hiszpanii, aby wiedzieć, czy tacy szkoleniowcy odnajdą się w warszawskich realiach. Ja nie mogę pomóc, mam swoją misję, przygotowuję reprezentację Rosji do mistrzostw świata. Ale trzymam kciuki, że uda się znaleźć szkoleniowca, który pozwoli Legii zdobyć mistrzostwo Polski.

Więcej o:
Komentarze (6)
Czerczesow dla Sport.pl: Polskim następcą Magiery powinien być Piotr Nowak!
Zaloguj się
  • pcat

    Oceniono 1 raz -1

    Nie, Piotr Nowak to za proste rozwiązanie. Legia lubi wyciągnąć z rękawa jakiegoś asa np. z Albanii. Z piłkarzami tak samo - ponieważ nie stać ich nie najzdolniejszych polskich juniorów (a sami ich nie wychowują), to jacyś akwizytorzy wciskają im szrot z Gambii, Portugalczyków z nadwagą czy "talenty" z Bałkanów, które stawiają Legię ponad Serie A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX