Ekstraklasa. Jagiellonia uratowała remis z Cracovią, choć mogła wygrać

Jagiellonia Białystok
0
1
1
Bramki: Piątek (23. - karny) Kartki: Kanach - żółta Skład: Sandomierski - Fink, Helik, Dytiajew, Pestka (46. Siplak) - Wójcicki, Deja, Dimun (80. Kanach), Wdowiak - Hernandez (67. Steblecki), Piątek
Bramki: Wlazło (89.) Kartki: Świderski, Burliga, Grzyb - żółta Skład: Węglarz - Burliga, Mitrović, Guti, Tomasik - Grzyb (80. Wlazło), Romanczuk - Frankowski, Świderski (69. Sekulski), Novikovas (60. Cernych) - Sheridan
Pierwszy celny strzał Jagiellonii Białystok - w 89. minucie - dał jej remis na wyjeździe z Cracovią. Wicemistrzowie Polski w doliczonym czasie gry zmarnowali jednak dwie okazje na wygranie spotkania.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiała Cracovia. Podopieczni Michała Probierza dostali rzut karny w 22. minucie po ewidentnym faulu Nemanji Mitrovicia na Jakubie Wójcickim. Mocnym strzałem w środek bramki Damiana Węglarza pokonał Krzysztof Piątek.

Jagiellonia miała spore problemy ze stwarzaniem sobie okazji bramkowych, podobnie jak i Cracovia, która spowalniała grę, by utrzymać korzystny dla siebie wynik. W końcówce goście podkręcili jednak tempo. Na minutę przed końcem wyrównał Piotr Wlazło, który wszedł na boisko w 81. minucie - oddał płaski strzał sprzed pola karnego po zbyt krótko wybitym podaniu.

W doliczonym czasie gry dwie okazje na zdobycie zwycięskiej bramki miał Cillian Sheridan. Najpierw uderzył niecelnie po wrzutce Fedora Cernycha, by chwilę później zmarnować "setkę" - jego strzał odbił Grzegorz Sandomierski. Z boku nabiegał jeszcze Łukasz Sekulski, któremu Irlandczyk mógł podać piłkę.

Jagiellonia zmarnowała okazję na objęcie pozycji lidera przynajmniej do niedzielnego meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. Zajmuje 3. miejsce w tabeli z 14 pkt. Prowadzi Zagłębie Lubin (15 pkt), przed Lechem (14 pkt). Za to Cracovia zdobyła swój szósty punkt i jest na 15., przedostatnim miejscu - wyprzedziła Bruk-Bet Termalikę (w niedzielę zagra z Górnikiem Zabrze).

Ekstraklasa. Ślask - Legia 2:1. Na Twitterze bez litości dla Legii: "Niczego nie będzie"