Ekstraklasa. Cztery gole w Lubinie. Zagłębie zremisowało z Wisłą Płock

Aż cztery gole zobaczyli kibice na stadionie w Lubinie. Zagłębie prowadziło z Wisłą Płock 2-0, ale ostatecznie tylko zremisowało 2-2.

Niespodziewanie to goście dużo lepiej rozpoczęli spotkanie. Brakowało im jednak klarownych okazji, ograniczali się głównie do uderzeń z dystansu. Zagłębie przebudziło się jednak po 20 minutach, a pierwszym ostrzeżeniem dla Wisły była zmarnowana znakomita sytuacja przez Jakuba Świerczoka

Ten sam zawodnik był jednak bardziej skuteczny w 34. minucie. Zakręcił w polu karnym Damianem Byrtkiem i pewnie pokonał Seweryna Kiełpina. Dwie minuty później było 2-0. Dominik Furman chciał podać piłkę do bramkarza, ale nie zauważył stojącego tam Bartłomieja Pawłowskiego, który minął Kiełpina i podwyższył wynik.

Kluczowe dla odwrócenia losów spotkania było wprowadzenie Giorgio Merebaszwilego. Gruzin asystował przy golu Mateusza Piątkowskiego w 57. minucie, gdy po akcji lewym skrzydłem wystawił piłkę swojemu koledze. Dziesięć minut później Gruzin był faulowany w polu karnym, a wynik spotkania wyrównał Nico Varela. Ostatnią okazję w tym spotkaniu miał Filip Starzyński, ale nie trafił w piłkę w 93. minucie.

Zagłębie zostało tymczasowym liderem ekstraklasy, ma 15 punktów. Za to Wisła Płock awansowała na 11. miejsce w tabeli, ma 8 pkt.

Ekstraklasa. Ile daje Legii Armando Sadiku?