Wisła Płock
0
0
0
Bramki: Angulo (38., 44., 58.), Wieteska (53.) Skład: Loska - Ambrosiewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Kądzior (68. R.Wolsztyński), Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Ł.Wolsztyński (78. Urynowicz), Angulo (85. Pawłowski)
Wisła Płock
Kartki: Kante, Varela, Łasicki - żółta; Kante - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Kiełpin - Stefańczyk, Łasicki, Byrtek, Stępiński - Michalak, Furman (75. Dźwigała), Rasak (46. Szymański), Merebaszwili (60. Varela) - Kante, Piątkowski
Górnik w 6. kolejce ekstraklasy pokonał Cracovię 4:0. Trzy gole dla zabrzan strzelił niezawodny Igor Angulo. Dla hiszpańskiego napastnika były to odpowiednio ósme, dziewiąte i dziesiąte trafienie w lidze. Bramkę zdobył także Mateusz Wieteska.

W poprzednim sezonie Igor Angulo lubił poznęcać się nad bramkarzami w I lidze. Strzelił aż 17 goli i został królem strzelców. W Lotto Ekstraklasie również mu świetnie idzie. Po pierwszej połowie meczu z Wisłą Płock było 2:0, a obie bramki zdobył Hiszpan. Dwukrotnie asystował mu Rafał Kurzawa.

Lewy pomocnik zanotował także ostatnie podanie w 53. minucie, kiedy świetnie dośrodkował na głowę Wieteski.

Pięć minut później hat-tricka skomplementował Angulo, dla którego było to dziesiąte trafienie w lidze.

Wisła nie miała żadnych argumentów, aby odpowiedzieć gospodarzom. Tym bardziej, że Jose Kante w ciągu sześciu minut obejrzał dwie żółte kartki i już w 74. minucie musiał opuścić murawę.

Górnik po 7 spotkaniach ma 12 punktów. Wisła ma o pięć "oczek" mniej.

Legia za burtą Ligi Europy. "Magiera może spać spokojnie. Chyba, że nastąpi katastrofa ligowa"