Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa ukarana za mecz z Wisłą Płock. To pierwsza taka kara w historii ekstraklasy

Kara Komisji Ligi nie jest dotkliwa. Władze Legii będą musiały zapłacić zaledwie 5 tys. zł. Ale to sytuacja bez precedensu, bo po raz pierwszy w historii ekstraklasy klub zostanie ukarany tylko i wyłącznie za wyzwiska na trybunach.

- Po raz pierwszy doszło do takiej sytuacji, że nałożyliśmy karę tylko za wulgaryzmy. W przeszłości zdarzało się z tego powodu zwiększać sankcje, ale jeśli było to jedyne wykroczenie dyscyplinarne, to kary nie były nakładane - mówi Zbigniew Mrowiec, przewodniczący Komisji Ligi.

I dalej tłumaczy: - Teraz się na to zdecydowaliśmy, bo w naszej ocenie to już była przesada, powrót do bardzo negatywnych zjawisk. W Płocku zostały przekroczone nawet nie tyle granice dobrego smaku, ile wszelkie granice.

- I ze strony Wisły, której zwiększyliśmy karę, ale też Legii, której jeślibyśmy nie ukarali za te wulgaryzmy, to byłoby to po prostu nieuczciwe. Stąd ten precedens. Ale co za tym idzie, też uprzejma prośba do środowisk kibicowskich, by się trochę cofnęły, przystopowały chamstwem - zaleca Mrowiec.

Niedzielne spotkanie w Płocku obejrzało ponad 10 tys. widzów, w tym 1,2 tys. kibiców z Warszawy. W trakcie meczu na trybunach trwał festiwal bluzgów z obu stron. Wulgarne okrzyki nie ustawały przez 90 minut, przebijały się też do transmisji telewizyjnej.

Kibice Wisły odpalili nielegalne race. Klub z Płocka będzie musiał wpłacić 15 tys. zł za "nieodpowiednie zachowanie kibiców". Ale to kara zbiorcza - i za race, i za bluzgi. Kara dla Legii jedynie za wulgaryzmy, jest więc bezprecedensowa.

Legia żegna się z Ligą Europy. Mistrz Polski bezbramkowo zremisował z Sheriffem

Więcej o:
Komentarze (41)
Legia Warszawa ukarana za mecz z Wisłą Płock. To pierwsza taka kara w historii ekstraklasy
Zaloguj się
 • bzykk

  Oceniono 15 razy 11

  legia, legia......
  A to te patałachy co się z nich cała Polska od wczoraj śmieje.
  Piłkarze podążają za poziomem kibiców 😁

 • mariuszg2

  Oceniono 11 razy 9

  wychodzi mi 1,5 zł za raco-bluzg na kibica.
  Jest zatem pomysł na zwiększenie frekwencji stadionowej i oglądalności polskiej ligi:
  bilet kibola (kibica nie zainteresowanego piłką nożną) w cenie puszki piwa zł. W pakiecie silver na sezon śpiewnik kibola gratis. W pakiecie gold śpiewnik święcony.

 • duchswiety124

  Oceniono 8 razy 6

  Legia? To te ciule, które dostały bęcki od Szmacianki FC z Mołdawii? PZPN nie wkładając nic w biznes ma okazję nieźle na tych dziamdziakach zarobić. Idźcie tą drogą!

 • kler-killer

  Oceniono 10 razy 6

  Jak rozumiem każdy z bydła ze zdjęcia, które skacze po kiblach już dostał zakaz stadionowy na trzy lata?

 • zalep

  Oceniono 5 razy 5

  Legła. Na całego.

 • barakuda62

  Oceniono 4 razy 4

  Władze Legii będą musiały zapłacić zaledwie 5 tys. zł.
  --------------------
  A na "dzień dobry" powinny co najmniej 50tys. a za następnym razem 500tys. możne by tę hołotę namówili do dopingu,albo miejsca na trybunie nie byłby dla niej nigdzie, nie zrobią tego bo to ci bandyci tak na prawdę rządzą w Legii jak i w innych klubach.

 • tygrys102

  Oceniono 6 razy 4

  legia i kibole...ja pier...

 • notremak

  Oceniono 9 razy 3

  Jakie kluby, tacy kibice.
  Legła poległa nie pierwszy raz. A jej kibole to nazional-katolistische zgraja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX