2
3
Arka Gdynia
Skład: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Danch, Warcholak - Sambea, Jazvić (Siemaszko 60.), Szwoch, Marciniak - Da Silva (Piesio 46.), Jurado (Kun 59.)
Bramki: Gyurcso (43. karny), Szwoch (52. sam.), Frączczak (58. karny) Skład: Załuska - Niepsuj, Rapa, Dvali, Nunes - Piotrowski (Murawski 81.), Drygas - Formella (Listkowski 84.), Kort (Kowalczyk 69.), Gyurcso - Frączczak
Arka Gdynia przegrała z Pogonią Szczecin 0:3. To pierwsza porażka Arki Gdynia w tym sezonie Ekstraklasy.

W pierwszej połowie meczu w Gdynii działo się niewiele, a piłkarzom obu drużyn brakowało dokładności. Kibice co rusz oglądali niedokładne dośrodkowania i podania ,,do nikogo''

Pod koniec pierwszej połowy zaatakowała Pogoń Szczecin. Zbozień za słabo kopnął piłkę do swojego bramkarza. Do futbolówki dopadł Formella, który dzióbnął piłkę przed Steinborsem.  Łotysz  podciął napastnika, a sędzia Marciniak podyktował jedenastkę. Karnego na gola zamienił Guyrsco, a Maciej Skorża mógł  wreszcie odetchnąć.

Na początku drugiej połowy było już 0:2. Najpierw bokiem boiska pobiegł Guyrsco, który dośrodkował piłkę, a w polu karnym mieliśmy festiwal nieporadnych interwencji. W rezultacie wybicie Szwocha wpadło do bramki strzeżonej przez Steinborsa.

Pod koniec meczu mieliśmy jeszcze jeden rzut karny. Najpierw piłkę nieporadnie stracił Szwoch, a Drygas zatańczył w polu karnym z Danchem. Były piłkarz Górnika powalił Drygasa, a sędzia Marciniak znowu wskazał na ,,wapno''. Po wykonaniu rzutu karnego na listę strzelców wpisał się Adam Frączczak.

Pogoń pewnie wygrała z Arką Gdynia 3:0 i była to pierwsza porażka Portowców w tym sezonie. Jedyną niepokonaną drużyną w Ekstraklasie zostało Zagłębie Lubin, które w poniedziałek zagra z Wisłą Kraków

Dzięki wygranej z Arką Pogoń ma już 7 punktów i wydostała się ze strefy spadkowej.