Ekstraklasa. Remis Sandecji z Arką, Wisła Kraków lepsza od Bruk-Betu Termaliki

Tylko jednego gola obejrzeli kibice w piątkowych meczach ekstraklasy. Sandecja Nowy Sącz bezbramkowo zremisowała z Arką Gdynia, a Wisła Kraków pokonała 1:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

O meczu w Niecieczy, gdzie domowe mecze w ekstraklasie rozgrywa Sandecja, warto napisać tylko tyle, że się odbył. Obie drużyny oddały łącznie dziewięć strzałów, z czego pięć było celnych. Mimo to, żaden z zespołów nie stworzył sobie klarownej sytuacji do strzelenia gola.

Niewiele ciekawiej było w Krakowie. Niewiele, bo na jedynego gola czekaliśmy aż do 89. minuty. Wtedy doskonałą akcję lewą stroną przeprowadził Maciej Sadlok, a bramkę strzałem głową zdobył Petar Brlek. To drugie trafienie Chorwata w drugiej kolejce ekstraklasy. Dzięki wygranej, "Biała Gwiazda" została samodzielnym liderem rozgrywek.

Wiślacy mogli to spotkanie wygrać wyżej. Mogli, ale przed przerwą brakowało im szczęścia, bo Jana Muchę dwukrotnie ratował słupek. Najpierw po zagraniu Carlitosa z rzutu wolnego, kilkanaście minut później po podaniu Hiszpana i strzale Patryka Małeckiego.

W trzeciej kolejce ekstraklasy Bruk-Bet podejmie Zagłębie Lubin (piątek, 18.00), Wisła pojedzie na mecz do Zabrza z Górnikiem (sobota, 20.30), Sandecja zagra z Legią (sobota, 18.00), a Arka podejmie Wisłę Płock (niedziela, 15.30). Wcześniej, bo już w czwartek o godz. 20, zespół Leszka Ojrzyńskiego zagra z duńskim Midtjylland w III rundzie eliminacji Ligi Europy.