Ekstraklasa. Remis Probierza w debiucie. Vassiljev spudłował karnego

Cracovia u siebie zremisowała z Piastem Gliwice (1:1) w pierwszej kolejce ekstraklasy. Goście byli bliscy wywiezienia trzech punktów z Krakowa, ale rzutu karnego nie wykorzystał Konstantin Vassiljev.

- Trener Michał Probierz wie o mnie bardzo dużo, ale postaram się zrobić mu niespodziankę - odgrażał się przed meczem Vassiljev, który w zeszłym sezonie z Jagiellonią Probierza zdobył wicemistrzostwo Polski.

Słowa Estończyka obróciły się przeciwko niemu. Vassiljev mógł popsuć dzień debiutu swojemu byłemu trenerowi, ale w decydującym momencie zawiódł kibiców nowego klubu. W 75. minucie fatalnie przestrzelił rzut karny wywalczony przez Macieja Jankowskiego.

Decyzja sędziego o przyznaniu "jedenastki" w opinii wielu ekspertów była kontrowersyjna. Ich zdaniem Deleu nie miał szans, aby ułożyć inaczej rękę przy próbie zablokowania strzału.

Wszystko co ciekawe, wydarzyło się w pierwszej połowie. W 13. minucie błąd popełnił Jakub Szmatuła. Bramkarz Piasta piąstkując nabił Sergeia Zenjova i było 1:0 dla gospodarzy.

Minutę później Gliwiczanie odpowiedzieli składną akcją. Jankowski wyłożył piłkę, Vassiljev ją przepuścił, a Gerard Badia pokonał Adama Wilka.

LE. Twitter po meczach Jagiellonii i Lecha: Rewanż w Poznaniu i Białymstoku zapowiada się znakomicie"