Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Komisja Licencyjna wie wszystko. Ma kluczowy dokument. Ruch na decyzję musi poczekać

- Znamy wszystkie fakty, mamy kluczowy dokument - powiedział Sport.pl przewodniczący Komisji Licencyjnej PZPN Krzysztof Sachs. Decyzji w sprawie odwieszenia licencji Ruchowi Chorzów na grę w ekstraklasie na razie jednak nie podjęto.

Oficjalnego komunikatu komisji licencyjnej w sprawie Ruchu Chorzów na razie nie będzie, ale właściwie wszystko w sprawie „Niebieskich” wiadomo. Skomplikowaną jak się wydawało sytuację z klubowymi dokumentami udało się w piątek uporządkować.

- Znamy wszystkie fakty, rozmawialiśmy z bardzo wieloma osobami, zebraliśmy wystarczająco dużo informacji i dzięki temu mamy kompletny obraz sytuacji – powiedział Sport.pl Krzysztof Sachs.

Co najważniejsze komisja dysponuje całym regulaminem premiowania pracowników klubu z sezonu 2015/16. To on sprawił, że Ruchowi zawieszono licencję, po tym jak jeden z jego byłych piłkarzy poinformował, że nie dostał należnych mu wypłat. Prezes Ruchu w rozmowie z nami kilka dni temu twierdził, że klub nie jest w posiadaniu całości takiego dokumentu.

Dokument jest, zawsze był

- Dokument od zawsze był kompletny, był natomiast problem związany z błędną numeracją rozdziału, która powodowała wrażenie, że nie jest on całością – wyjaśnia Sachs.

Dlaczego zatem skoro po piątkowym posiedzeniu komisji wszystko wiadomo, decyzji dotyczącej ostatniej drużyny ekstraklasy brak?

- W tej chwili nie ma, aż takiego pośpiechu, by od razu ją podejmować. Może nawet przez te ostatnie dwie ligowe kolejki lepiej dla klubu, że nie będzie zamieszania związanego licencjami – dopowiada Sachs.

Przed Ruchem dwa najważniejsze spotkania o utrzymanie z Arką Gdynia i Górnikiem Łęczna. Komisja licencyjna decyzję ma podjąć za tydzień. Czy działacze Ruchu opuszczali stolicę w lepszych nastrojach? Prezes Paterman był dziś nieuchwytny.

Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"

Więcej o:
Komentarze (1)
Komisja Licencyjna wie wszystko. Ma kluczowy dokument. Ruch na decyzję musi poczekać
Zaloguj się
  • martin80-1

    0

    To już się robi nudne, frustrujące, i wkurzające ile jeszcze będzie trwała ta nagonka na RUCH CHORZÓW? Dlaczego tak bardzo komuś zależy na zniszczeniu Ruchu? Odpowiedz jest prosta ludziom ewidentnie z Warszawy, a już na pewno spoza Śląska. Przecież jest więcej klubów w Ekstraklasie borykającymi się z długami, kombinacjami ale jakoś o nich jest cicho???? Nikt nic nie wyciąga, nie donosi na klub na stronę weszło.pl. Piłkarze z całej Polski i innych klubów otwierajcie buzie, pokazujcie dokumenty itd. To co się dzieje z Ruchem to wina byłych prezesów tego klubu jak Pan Smagorowicz, spoza Śląska, narobili długów gdzie popadnie, nabrali pożyczek, kłamali o wypłatach, a teraz jak ktoś chce to naprawić to mu kłody się kładzie pod nogi, dostaną ten milion zł. za premie od Pana Patermana. Ruch sobie da radę nawet w przypadku ewentualnego spadku do 1 ligi, zawsze sobie dawał radę, powróci do elity !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX