Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Licencja dla Ruchu Chorzów zawieszona!

Komisja Licencyjna zawiesiła Ruchowi Chorzów licencję na grę w ekstraklasie przyznaną 12 maja z powodu wszczęcia postępowania w sprawie niepłacenia premii piłkarzom w 2016 roku.

"Po przeanalizowaniu przedstawionych wyjaśnień, Komisja postanowiła zawiesić Klubowi Ruch Chorzów SA przyznaną w dniu 12 maja 2017 roku licencję nr 16 na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie rozgrywkowym 2017/2018 do momentu zakończenia postępowania wyjaśniającego" - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

"Komisja postanowiła zawiesić Klubowi licencję ze względu na podejrzenie naruszenia kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2017/2018. Uzyskane przez Komisję informacje oraz dokumenty wskazują na wysokie prawdopodobieństwo naruszenia kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2017/2018 i uzyskanie licencji na rozgrywki Ekstraklasy pomimo posiadania wymagalnych i przeterminowanych zobowiązań powstałych przed 31 grudnia 2016 roku i nieuregulowanych do 31 marca 2017 roku z tytułu należnych zawodnikom premii.

Komisja informuje jednocześnie, że będzie dalej prowadzić działania zmierzające do pełnego i kompletnego wyjaśnienia sprawy" - napisano.

Przypomnijmy, że zawieszenie licencji dla Ruchu Chorzów to efekt publikacji dokumentów, które mają świadczyć o tym, że klub wciąż ma zaległości finansowe wobec zawodników za poprzedni rok. - Do dnia dzisiejszego nie dostałem ani jednej raty i z tego co wiem, to koledzy z zespołu i ci co odeszli, też nie. Nie mam pojęcia czy Komisja Licencyjna tego dokumentu nigdy nie widziała czy po prostu została ta licencja przydzielona nie zważając na ten dokument. Fakt jest taki, że licencja jest, a pieniędzy nie ma, które według nas się należą - mówił "Weszło" anonimowo jeden z zawodników Ruchu.

Ruch podczas pierwszego posiedzenia KL został już ukarany ujemnymi punktami na kolejny sezon. Co więcej, w piątek przegrał trzeci mecz z rzędu i zajmuje ostatnie miejsce w grupie spadkowej. Do miejsca dającego utrzymanie traci cztery punkty. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki.

Więcej o:
Komentarze (23)
Ekstraklasa. Licencja dla Ruchu Chorzów zawieszona!
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 3 razy 3

  Koniec z tym dziadostwem! Wystarczająco długo pudrowaliście tego trupa! Co roku ten sam kabaret z finansami i naciąganie przepisów pod Ruch.

 • trup

  Oceniono 3 razy 3

  bez pieniędzy, bez stadionu, bez ambicji ale za to z bandytami na trybunach. nie żal mi ich.

 • patriota21wieku

  Oceniono 2 razy 2

  A kibice Ruch tak sie podniecali jak Gornik spadal...

  Karma.

 • piotrkowska10

  Oceniono 1 raz 1

  W KOŃCU DOPADŁA ICH SPRAWIEDLIWOŚĆ!

 • tom tom

  Oceniono 1 raz 1

  No cóż, zasłużony czy nie,długi trzeba spłacać a ze zobowiązań się wywiązywać. Okręgówka też jest ciekawa.

 • robsonrb

  Oceniono 1 raz 1

  A ja się pytam dlaczego tylko zawieszona, co???!!!! Przecież to jesy trup od kilku lat, którego tylko kombinacje ratują, miasto wpompowalo w tego trupa xx milionow kosztem mieszkańców!!! Z taką Polonią to się nie patyczkowali mimo ze tu nie klub zawinił a pewien tłuścioch z Katowic i w tydzień PAN Boniek spuścił klub do czwartej ligi mimo ze dług był 10 razy mniejszy, a tu..... kuriozum i kompromitacja PZPN!!!! Długi trzeba spłacać a jak nie to wypad!!!!

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 2 razy 0

  Ruch powinien pójść drogą Widzewa. Na zdrowym fundamencie zacząć się odbudowywać. Ruch to legenda i tysiące oddanych kibiców. Nawet gdyby miał zaczynać od okręgówki to i tak nigdy nie zginie. Widocznie tak trzeba.

 • a.k.traper

  0

  I tak legenda została legendą.

 • el.commendante

  Oceniono 2 razy 0

  A kiedyś mówili że to komuna niszczyła zasłużone polskie kluby...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX