Ekstraklasa. W Kielcach bez prądu, a potem pięć goli. Korona dała popis z Wisłą

Wisła Kraków
2
0
2
Bramki: Dejmek (18.), Możdżeń (54.), Kiełb (58. - karny) Kartki: Żubrowski, Górski, Borjan - żółta Skład: Borjan - Rymaniak, Dejmek, Grzelak - Kallaste - Możdżeń, Żubrowski - Pyłypczuk (46. Kotarzewski), Aankour (55. Cebula), Kiełb (80. Marković) - Górski
Bramki: Brlek (6.), Mączyński (29.) Kartki: Mączyński, Głowacki, Gonzalez, Ondrasek, Małecki - żółta; Gonzalez - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Spicić - Mączyński, Llonch (63. Bartosz) - Boguski (80. Stilić), Brlek, Małecki - Ondrasek (70. Uryga)
Korona dwukrotnie odrabiała straty w meczu z Wisłą Kraków, ostatecznie wygrała 3:2. Mecz w Kielcach był emocjonującym widowiskiem, zaczął się jednak z pół godzinnym opóźnieniem.

Spotkanie rozpoczęto 30 minut później niż planowano przez awarię prądu na stadionie w Kielcach. Po usunięciu awarii, kibice gospodarzy na brak emocji narzekać nie mogli, chociaż ich drużyna rozpoczęła źle.

Odrabianie strat

Gospodarze pierwszy raz straty w spotkaniu musieli odrabiać już po 6 minutach gry. Wtedy to Zdenek Ondrasek zgrał do Petara Brleka, a młody gracz z Krakowa nie zaprzepaścił dobrej okazji.

Korona wyrównała po 12 minutach. Po rzucie różnym piłkę głowa trącił Radek Dejmek. Wisła znów wyszła na prowadzenie za sprawą silnego uderzenia z dystansu Krzysztofa Mączyńskiego. Korona wyrównała w drugiej połowie za sprawą jeszcze ładniejszej bramki Mateusza Możdżenia. Piłka po jego strzale poszła prosto pod poprzeczkę. To był okres przewagi kielczan, którzy kolejnego gola strzelili po 180 sekundach. Pomógł w tym arbiter. Uznał że w polu karnym faulowany był Maciej Górski i odgwizdał  "jedenastkę". Na bramkę zamienił ją Jacek Kiełb.

Faul był mocno wątpliwy, podobnie jak druga żółta kratka dla Ivana Gonzaleza. Wisła kończyła mecz w dziesiątkę i strat nie odrobiła. Dzięki zwycięstwu Korona awansowała na 5. lokatę w tabeli wyprzedzając w niej właśnie Białą Gwiazdę.

Michał Kwiatkowski w 'Wilkowicz Sam na Sam': Jeśli ktoś oszukuje przez tak długi czas jak Lance Armstrong, to dobrze, że został wyklęty ze sportu