Ekstraklasa. Zwycięstwa Zagłębia i Arki w grupie spadkowej

Zagłębie Lubin pokonało Piasta Gliwice 3-1, natomiast Arka Gdynia okazała się lepsza od Górnika Łęczna (1-0) w piątkowych meczach grupy spadkowej ekstraklasy.

Zagłębie odniosło pierwsze zwycięstwo od ośmiu spotkań. Mimo to to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. W 13. minucie gola strzelił Michal Papadopoulos. Wyrównanie nastąpiło w 34. minucie. Z rzutu wolnego uderzył Filip Starzyński, a piłka odbiła się od Urosa Koruna, zupełnie myląc Jakuba Szmatułę.

Zagłębie objęło prowadzenie po kontrataku w 54. minucie - Arkadiusz Woźniak podał do Kamila Mazka, który pokonał Szmatułę strzałem po ziemi. Decydujący cios gospodarze zadali w doliczonym czasie gry, gola po sytuacji sam na sam strzelił Woźniak. Dzięki zwycięstwu Zagłębie tymczasowo awansowało na 9. miejsce, wyprzedziło Wisłę Płock. Za to Piast Gliwice jest 13., dwa punkty nad strefą spadkową, w której znajdują się Śląsk Wrocław i Ruch Chorzów (swoje spotkanie rozegrają w sobotę).

W drugim piątkowym starciu Arka Gdynia pokonała Górnika Łęczna 1-0 po golu Rafała Siemaszki z 39. minuty. To niezwykle ważne zwycięstwo dla Gdynian, którzy dzięki temu wydostali się ze strefy spadkowej. Awansowali na 11. miejsce w tabeli, mają 20 pkt. Podopieczni Franciszka Smudy są za to na 14. miejscu, punkt nad strefą spadkową.

Michał Kwiatkowski w 'Wilkowicz Sam na Sam': Jeśli ktoś oszukuje przez tak długi czas jak Lance Armstrong, to dobrze, że został wyklęty ze sportu