Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Poważna kontuzja Krystiana Bielika?! Jego występ na Euro 2020 może być zagrożony

W meczu zespołów U-23 pomiędzy Derby County a Tottenhamem, Krystian Bielik doznał fatalnie wyglądającej kontuzji. Pierwsze doniesienia mówią o prawdopodobnym zerwaniu więzadeł w kolanie, co przekreśliłoby jego szansę na udział w Euro 2020.

Podczas meczu zespołów U-23 pomiędzy Derby County a Tottenhamem, w 18. minucie spotkania doszło do fatalnego zdarzenia. Krystian Bielik po jednym ze starć musiał opuścić boisko na noszach. Pierwsze doniesienia mówią o prawdopodobnym zerwaniu więzadeł w kolanie, co oznaczałoby koniec sezonu dla reprezentanta Polski.

Jeśli te informacje się potwierdzą, Krystian Bielik straci szansę na wyjazd na Euro 2020. Polak był szykowany jako partner Grzegorza Krychowiaka, a w razie konieczności mógłby także sprawdzić się na środku obrony. W ciągu najbliższych dni przejdzie badania, po których będzie wiadomo, jak poważnego urazu doznał reprezentant Polski.

Bielik spotkaniem z Tottenhamem powrócił do gry po czerwonej kartce, którą otrzymał w meczu z Charlton Athletic. Szkoleniowiec Derby County chciał, aby Polak powrócił do rytmu meczowego, z którego wypadł z powodu zawieszenia na trzy mecze.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (8)
Poważna kontuzja Krystiana Bielika?! Jego występ na Euro 2020 może być zagrożony
Zaloguj się
 • hieronimbaba

  Oceniono 5 razy 3

  Refleksja pierwsza, co Bielik, jako podstawowy gracz pierwszej drużyny robił w meczu drużyn U-23? Refleksja druga, pozytywem tej sytuacji może być to, że sytuacja zmusi Brzęczka do grania dwoma napastnikami Lewandowskim i Milikiem. Jestem przekonany, że nasz sympatyczny, ale bojaźliwy selekcjoner planował grać na Euro jednym, osamotnionym napastnikiem i systemem ultradefensywnym w pomocy. Brak Bielika może wymusić konieczność przejścia z systemu 1-4-5-1, na dużo bardziej optymistyczny 1-4-4-2 i akurat w tym nieszczęściu to może być szczęście.

 • tomos

  0

  @hieronimbaba
  Chyba napisał pan redaktor, że wrócił po czerwonej kartce! Poza tym nie uważam, że granie 1-4-4-2 jest bardziej ofensywne niż 1-4-1-1-3-1, bo w praktyce tak to wygląda. To, że Krychowiak ma więcej zadań ofensywnych bardzo drużynie dobrze robi, przy jego obecnej formie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX