Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tomaszewski odpowiada na zarzuty Lubańskiego. ''Nie wiem, czy Włodek był pijany, czy jest ślepy"

Włodzimierz Lubański stwierdził, że Jan Tomaszewski, rozczarowany wynikiem głosowania na najlepszą jedenastkę stulecia PZPN, opuścił galę przed jej zakończeniem. Były bramkarz reprezentacji Polski odpowiedział na zarzuty dawnego kolegi z boiska. - Nie wiem, czy Włodek był pijany, czy jest ślepy - powiedział Tomaszewski portalowi WP SportoweFakty.

W piątek Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił jedenastkę najlepszych polskich piłkarzy z okazji stulecia związku. Została ona wybrana na podstawie głosów kapituły ekspertów i dziennikarzy oraz kibiców. 

Jedenastka prezentuje się następująco: Józek Młynarczyk, Łukasz Piszczek, Jerzy Gorgoń, Władysław Żmuda, Antoni Szymanowski, Henryk Kasperczak, Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański.

W programie "Cafe Futbol" Lubański stwierdził, że rozczarowany wynikiem głosowania Tomaszewski opuścił galę zaraz po ogłoszeniu wyniku, jeszcze przed prezentacją kolejnych 10 zawodników.

- Widziałem jego minę już przed ogłoszeniem bramkarza, chyba się tego spodziewał - dodał w programie Polsatu Sport Roman Kołtoń, dziennikarz i jeden z członków kapituły.

Jan Tomaszewski zaprzecza

- Nie wiem, czy Włodek był pijany, czy jest ślepy. Trzeba zacząć od tego, że już kilka dni wcześniej życzliwe mi osoby powiedziały, że nie będę w "jedenastce". Sugerowali też, że na moim miejscu nie przyjechałyby, ale zapytałem ich, czy powariowali. Przyjechałem na galę z dwóch powodów: aby spotkać się ze swoimi przyjaciółmi oraz złożyć hołd Zbyszkowi Bońkowi. Dla mnie jest prezesem stulecia. On więcej zrobił dla polskiej piłki przez siedem lat niż wszyscy prezesi razem wzięci. Wiem, że w przyszłym roku Zbyszek chce odejść. Ja cały czas namawiam go, żeby zmienił swoją decyzję, bo tylko może stracić na tym polska piłka - mówi portalowi WP SportoweFakty Tomaszewski.

"W meczu z Hiszpanią możemy pokusić się o niespodziankę" [WIDEO]

I dodaje: - Nie wiem. Proszę zapytać mojej koleżanki ze studiów, Iwony Lewandowskiej, czy żony Jurka Gorgonia. Ja byłem do końca, biłem wszystkim brawo. Kiedy był czas dla reporterów, inni wstali i poszli do zimnego stołu. Zostałem jeszcze chwilę i wyszedłem z hotelu. Spotkałem po drodze Zbyszka Bońka, który odprowadził prezydenta. Ja wyszedłem pięć minut po nim.

Młynarczyk i Tomaszewski, czyli starcie legend

Tomaszewski był jednym z największych nieobecnych w plebiscycie jedenastki stulecia. Bramkarz z reprezentacją Kazimierza Górskiego zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1974 roku oraz srebrny medalista igrzysk olimpijskich dwa lata później. Tomaszewski przegrał w głosowaniu z Młynarczykiem, czyli brązowym medalistą MŚ 1982 i zwycięzcą Pucharu Mistrzów (z FC Porto) w sezonie 1986/1987.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (158)
Tomaszewski odpowiada na zarzuty Lubańskiego. ''Nie wiem, czy Włodek był pijany, czy jest ślepy"
Zaloguj się
 • nelsonpuszysty

  Oceniono 50 razy 38

  ''Nie wiem, czy Włodek był pijany, czy jest ślepy" - dżentelmen co się zowie z tego Tomaszewskiego.

 • claudiusz

  Oceniono 48 razy 30

  byl niezlym bramkarzem ale bardzo nierownym....jest chamem bardzo rownym..

 • cezar85

  Oceniono 27 razy 21

  tomaszewski o chlaniu zapomniał więcej, niż Włodek będzie kiedykolwiek wiedział

  więc tutaj bym się z nim nie kłócił

 • panamarcina2

  Oceniono 27 razy 19

  Tomaszewski jest bezwstydny w swoim lizusostwie. Nie tak dawno ciskał gromy na Bońka ale od kiedy został prezesem PZPN to jest "prezesem stulecia", przed laty tak samo lizusowsko wychwalał za każdym razem w swoich felietonach Antoniego Ptaka gdy ten mu dał stanowisko w ŁKS.

 • spectator_zm

  Oceniono 14 razy 10

  Oglądałem tę galę do końca i widziałem, że Tomaszewski nie wyszedł po ogłoszeniu bramkarza stulecia. Był do końca, siedział na swoim miejscu. Być może wyszedł już po ogłoszeniu wszystkich piłkarzy, podczas sesji fotograficznej, ale na pewno nie opuścił gali zaraz po ogłoszeniu bramkarza...

 • mcguirre

  Oceniono 13 razy 9

  Widać, że chłopaki się lubią i szanują :):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX