Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zmiana planów! Nie zagramy z Turcją! Znamy już wszystkich rywali Polaków przed Euro 2020!

Poznaliśmy rywali i terminy meczów sparingowych reprezentacji Polski w trakcie jej przygotowań do Euro 2020. Zespół Jerzego Brzęczka zmierzy się kolejno z Finlandią, Ukrainą, Rosją i Islandią.

Przed Euro 2020 Polska rozegra cztery mecze towarzyskie. Dwa w marcu, dwa kolejne w czerwcu. Tuż po losowaniu grup turnieju okazało się, że 31 marca zagramy u siebie z Ukrainą, jedną z rewelacji eliminacji Euro. 2 czerwca zagramy zaś z Rosją w Warszawie.

Zobacz wideo poniżej, w którym Zbigniew Boniek zdradza plany przygotowań reprezentacji Polski przed Euro 2020:

W czwartek oficjalnie potwierdzono dwóch kolejnych rywali. Polacy zmierzą się 27 marca z Finlandią, a drugim czerwcowym przeciwnikiem okazała się Islandia, z którą zespół Jerzego Brzęczka zagra 9 czerwca, tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Wszystkie cztery spotkania odbędą się w Polsce. Dokładne lokalizacje zostaną jeszcze potwierdzone.

Finlandia, Rosja i Ukraina to zespoły, które już zapewniły sobie awans do mistrzostw Europy. Pierwsze dwie zagrają razem w grupie B, wraz z Danią i Belgią, z kolei Ukraina zagra w grupie C, wraz z Holandią, Austrią i zwycięzcą barażu. Islandia będzie rywalizować jeszcze w barażach.

Mecze sparingowe reprezentacji Polski:

 • Polska - Finlandia (27 marca)
 • Polska - Ukraina (31 marca)
 • Polska - Rosja (2 czerwca)
 • Polska - Islandia (9 czerwca)
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (58)
Zmiana planów! Nie zagramy z Turcją! Znamy już wszystkich rywali Polaków przed Euro 2020!
Zaloguj się
 • kleckiman200

  Oceniono 11 razy 5

  Czyli żadna drużyna choćby z top20 rankingu Fifa , nawet nie wspominając o czołówce top10.

 • thrak401

  Oceniono 6 razy 4

  Bedzie dobrze! Finlandia to prawie Szwecja. Rosja wyeliminowała Hiszpanie z MŚ2018. Ukraina gra w żółtych koszulkach prawie jak Szwecja, no i na deser Islandia, grająca prawie jak Irlandia i Irlandia Północna razem wziete. W tym szaleństwie jest logika. Moze prawie otrzemy się o wyjście z grupy.

 • d34mariusz

  Oceniono 4 razy 4

  Jakie to ma znaczenie. To tak trochę więcej niż trening. Na Euro będzie egzamin, bardziej bolesny niż kiedykolwiek.

 • augenthaler

  Oceniono 3 razy 3

  Finlandia, Ukraina, Rosja, Islandia.... A w grupie rywalami będą Hiszpania i Szwecja. Nie twierdzę, że to kompromitacja PZPN-u, ale już można stwierdzić, że przygotowania do tego turnieju nie są organizowane przez ludzi nazbyt mądrych. Brak silnego rywala, na miarę Anglii, Francji, Włoch czy Brazylii, może wynikać z faktu, że Polska reprezentacja nie jest dla nich atrakcyjnym sparingpartnerem, niemniej niezdolność doboru rywala przypominającego stylem gry choćby Szwecję (np. Dania czy słabsza obecnie Norwegia), to jest coś groteskowego.

 • jethro21

  Oceniono 3 razy 3

  Dobrze ,że dwa mecze zagramy na wyjezdzie zgodnie z planem...........

 • atr8

  Oceniono 3 razy 3

  Rewelka. U siebie z Ukrainą i w Warszawie z Rosją. Nie trzeba daleko jechać.

 • elvisek101

  Oceniono 2 razy 2

  Finlandia, Ukraina, Rosja i na deser Islandia, niezłe pijaństwo będzie, pewnie nie jednemu watroba odmówi posłuszenstwa, nie ma to, jak mecze towarzyskie ;)

 • fuszi

  Oceniono 2 razy 2

  Islandia ma imitować Hiszpanię. Sprytnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX