Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek zdradza swoją grupę marzeń. Dwóch drużyn koniecznie chce uniknąć

Zbigniew Boniek w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, jakie reprezentacje chciałby wylosować w fazie grupowej Euro 2020.

Przed losowaniem fazy grupowej Euro 2020, Zbigniew Boniek podzielił się w rozmowie z "Super Expressem" swoimi przemyśleniami dotyczącymi drużyn, z którymi mogliby zmierzyć się Polacy. Prezes PZPN chciałby trafić do grupy z Anglikami lub Niemcami z pierwszego koszyka, a z trzeciego z Turcją. Jego zdaniem trzeba uniknąć Włochów i Hiszpanów, z którymi reprezentacja Polski zawsze ma ogromne problemy.

To będą pewniacy do wyjazdu na Euro? Zobacz wideo poniżej, w którym goście "Sekcji Piłkarskiej" mówią o prawdopodobnym składzie reprezentacji Polski:

- Wygrana z Niemcami 2:0 w Warszawie to najpiękniejszy mój moment jako prezesa PZPN. Dlatego zawsze będę miał słabość do dwóch piłkarzy. Do Mili i Milika, bo to właśnie oni strzelili wtedy bramki - powiedział Zbigniew Boniek. Prezes PZPN wskazał także grupę, która jego zdaniem rzeczywiście może zostać wylosowana. Jego zdaniem Polska może trafić na Anglię, Portugalię i Gruzję.

O ile na grupę marzeń Bońka są szanse, o tyle na grupę z Anglią, Portugalią i Gruzją Polacy trafić już nie mogą. Wszystko z powodu zasad ustalonych jeszcze przed losowaniem, przez co Gruzini nie trafią do jednej grupy z Anglikami, o czym prezes PZPN najprawdopodobniej zapomniał. Wszystkie zasady dotyczące losowania tłumaczy dokładnie w tym tekście.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (32)
Zbigniew Boniek zdradza swoją grupę marzeń. Dwóch drużyn koniecznie chce uniknąć
Zaloguj się
 • muppet.show

  Oceniono 4 razy 4

  "Jego zdaniem trzeba uniknąć Włochów i Hiszpanów, z którymi reprezentacja Polski zawsze ma ogromne problemy."
  Za to z 'wymarzonymi' Anglikami i Niemcami zawsze idzie nam gładko, łatwo i przyjemnie :) Dla niezorientowanych bilans spotkań z Niemcami: 1-7-13 (12:34), a z Anglią: 1-7-11 (11:30). Po co pieprzyć takie farmazony? Żeby było śmieszniej - 'najlepszy' (czytaj: najmniej tragikomiczny) bilans z tych czterech drużyn mamy właśnie z Włochami (3-7-6 10:21), a z Hiszpanią też nie ma jakiejś kumulacji tragedii, bo jest 1-1-8 (8:27), czyli tzw. 'wperdol standardowy', jak od Niemców czy Anglików. W dodatku w finałach imprezy rangi mistrzowskiej wygraliśmy raz, też właśnie z Włochami (hura!), bo z pozostałymi dwiema drużynami (z Hiszpanią nigdy nie graliśmy) to już raczej nie... :(
  Czym się zatem kierował Prezes Wszechwiedzący trudno zgadnąć, ale na pewno nie faktami. Jak widać, sama obecność na okładce nie wystarcza ;)

 • aa1000

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Boniek.
  Nikogo nie należy unikać. Należy grać a nie kalkulować.
  Pan Górski na MŚ'74 nie zachował się kunktatorsko, mimo braku najlepszego piłkarza w kadrze.

 • jbb44

  Oceniono 2 razy 2

  ,,Zbigniew Boniek zdradza swoją'' żonę z sarafikumiku. Ale bełkot.

 • hoterget

  Oceniono 4 razy 2

  Idiotyczne założenia. Polacy dobrze wypadali w turniejach mając lepszych od siebie przeciwników, jak będzie jak w Korei, Austrii czy Rosji to nie ma szans. Musimy trafić grupę śmierci wtedy Polacy wyjdą dalej.

 • donarturos1

  Oceniono 4 razy 2

  A ja bym z chęcią zobaczył naszych na tle Hiszpanii. Wtedy poznalibyśmy prawdziwą wartość tej reprezentacji.

 • augenthaler

  Oceniono 6 razy 2

  Polska będzie tłem nie tylko dla najlepszych zespołów europejskich, ale także dla średniaków, takich jak Austria. Tak, wygraliśmy grupę, przed nimi, ale wszyscy widzieli mecz w Warszawie. Austriacy górują nad nami pod każdym względem, za wyjątkiem szczęścia i skuteczności. Ale na Euro, podobnie jak to było na Mundialu, zostanie zweryfikowana wartość naszej drużyny.

 • kerajek

  Oceniono 1 raz 1

  Zdradziłeś boniek nas
  naszych piłkarzy i Polski futbol. Wybrałeś kumpla Nawałkę na trenera i kompromitacja na Mś w Rosji. Teraz wybrałeś Brzęczka i czeka nas też kompromitacja. Dlaczego nas terroryzujesz kto Tobie za to płaci ?
  🏳🏳🏳

 • gryfny

  Oceniono 1 raz 1

  z Anglia i Niemcami nie mamy problemow, wnioskuje Boniek......buhahahahaha

 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 3 razy 1

  Tacy byli Mili, że specjalnie dla Bońka gole strzelili...

  Hiszpania może i trudna, ale Włochy? Bez przesady. Anglii czy Francji bym się bardziej obawiał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX