Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska

W ostatnim meczu kwalifikacji Euro 2020 reprezentacja Polski wygrała ze Słowenią (3:2). Biało-czerwoni walczyć musieli jednak nie tylko z rywalami, ale także z fatalną murawą na Stadionie Narodowym. Na zarzuty dotyczące tragicznej nawierzchni odpowiedziała wreszcie firma Trawnik, odpowiedzialna za jej przygotowanie. - Biorąc pod uwagę obecną porę roku i panujące warunki, stan murawy był dobry - napisała firma w oświadczeniu.

Dramat - mówili piłkarze kadry o murawie po poniedziałkowym treningu na Stadionie Narodowym. We wtorek ten dramat zobaczyć mogli nie tylko zawodnicy, ale wszyscy, którzy oglądali starcie reprezentacji Polski ze Słowenią. Łaty, powyrywane fragmenty murawy i mnóstwo piachu - tak wyglądała nawierzchnia warszawskiego obiektu. Przed ostatnim spotkaniem Biało-czerwonych w kwalifikacjach Euro 2020 trawa została położona późno, przez co nie zdążyła się dobrze ukorzenić. Nie pomogła jej także nie najlepsza cyrkulacja powietrza w niecce Narodowego.

Od początku meczu piłkarze na trawie się ślizgali i co chwila przewracali. W dodatku była ona bardzo nierówna, co utrudniało zawodnikom przyjęcia i precyzyjne zagrania. Niektórzy byli tym sfrustrowani tak, że kopali ze złości w ziemię. Zrobił to Jacek Góralski, po którego kopnięciu w powietrze nie uniosła się trawa, a... piach, którego na Narodowym było pełno. - Boisko nie było najlepsze, ale dobrze sobie poradziliśmy. Gra wyglądała całkiem nieźle, stworzyliśmy sobie dużo okazji. Wiadomo, że chcielibyśmy, by nawierzchnia była lepsza. Mamy nadzieję, że tak będzie. Dobrze, że drużyna poradziła sobie nawet na takiej murawie - mówił Kamil Jóźwiak, który meczem ze Słowenią zadebiutował w pierwszej kadrze. Murawa nie była najlepsza. Odkąd gram w reprezentacji na tym stadionie, to w tym meczu była najgorsza. Nie mamy na to wpływu - dla nas i Słoweńców boiska było takie samo. Trzeba było wywalczyć zwycięstwo i tak zrobiliśmy - dodawał Piotr Zieliński. - Brakowało tylko grabek i łopatki - śmiał się Grzegorz Krychowiak.

Piaskownica na Narodowym. "Nie chcę mieć nic wspólnego z tą murawą"

Firma odpowiedzialna za murawę na Stadionie Narodowym wreszcie się tłumaczy

Piłkarze z murawy po zakończeniu ostatniego spotkania w tym roku co prawda żartowali, ale w trakcie gry do śmiechu im nie było. Jak mówił Jerzy Brzęczek: To cud, że na takiej nawierzchni nikomu nic się nie stało. W czwartek, dwa dni po meczu Biało-czerwonych, firma odpowiedzialna za stan murawy na Stadionie Narodowym zdecydowała się na tłumaczenia. - Biorąc pod uwagę obecną porę roku i panujące warunki, stan murawy był dobry - należy pamiętać, że mamy połowę listopada, a więc okres, w którym trawa nie wegetuje, a ta dodatkowo została zainstalowana w "hali" bez dostępu do światła i odpowiedniej cyrkulacji powietrza - napisała firma w oświadczeniu przesłanym portalowi Sportowe Fakty WP.

- Układnie murawy w tak krótkim czasie i o tej porze roku nigdy nie pozwoli na jej ukorzenienie, które ma kluczowe znaczenie do osiągnięcia najwyższych parametrów użytkowych i wizualnych. Dłuższy czas na układanie murawy w okresie bez wegetacji nie ma większego znaczenia. Na zakrytym stadionie trawa o tej porze roku przechodzi w stan spoczynku zimowego - dodali przedstawiciele firmy Trawnik.

Nie wiadomo, kto będzie układał murawę na Narodowym na kolejne spotkania. Umowa z obecnym dostawcą wygasa z końcem listopada.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (149)
Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
Zaloguj się
 • plkibic

  Oceniono 31 razy 17

  Biorąc pod uwagę warunki? Jakie warunki? 10 stopni to są złe warunki qrwa? Amatorzy i rodziny prezesów muszą przestać pchać swój ryj do koryta. Warunki im przeszkadzają, za dobre chyba by... Murawa była fatalna, koniec tematu i szczerze firma która ją przygotowuje powinna dostać horrendalna karę!

 • led47

  Oceniono 24 razy 14

  Jest listopad. Wszystko w przyrodzie na tej szerokości geograficznej przestaje rosnąc i szykuje sie do zimy. Trawę na Narodowym PGE układa sie na betonowej płycie, rozwijając darń z rolek. Trawa musi się zakorzenić tylko kiedy? W ciagu 7dni, zamierając z powodu nadciągającej zimy? To mozna zrobić ale: trzeba zapewnić oświetlenie, ogrzewanie, przewietrzanie i nawodnienie - PZPN ma na to kasę? A tych warunków i zabezpieczenia pieniężnego, podejrzewam, nie było w kontrakcie, Nikt nie bedzie dopłacał do interesu w imię wyższych celów - to w końcu nie wojna czy inne nadzwyczajne warunki. Reasumując - albo Narodowy i murawa zadbana za pieniądze PZPN 2 tygodnie przed meczem albo stadion w Chorzowie czy gdzie indziej z naturalna murawą.

 • 1p.3.15

  Oceniono 17 razy 13

  Murawa była dobra i już. Taką wersję przyjęliśmy i takiej będziemy się trzymać.
  Gościu wraca do domu pijany i na dodatek z obitą gębą. "Gdzieś ty był? - pyta żona. "W teatrze" - odpowiada. "W teatrze??? Nie kłam! Gadaj gdzieś był" - nie dowierza żona. Gościu na to: "W teatrze! Taką wersję przyjąłem i takiej będę się trzymał!"

 • tenare

  Oceniono 12 razy 12

  Przecież jest napisane małym drukiem w instrukcji użytkowania:
  "nie deptać"

 • glencok

  Oceniono 19 razy 9

  Czy w tym trawniku widzieli kiedyś inną niż swoja murawę na stadionie??? Jaka pora roku? Za listopad z temperaturami 10-15 stopni bez przymrozków w nocy to powinni na mszę dać, a murawa powinna być jak dywan.
  I firma od murawy powinna wylecieć z hukiem za wykładanie za późno trawy przed meczem i sam stadion powinien być skontrolowany czy nie oszczędza np na doświetlaniu trawy

 • kriskris22

  Oceniono 18 razy 8

  Jeśli "specjaliści" od trawy wiedzą, że mają za mało czasu i murawa nie będzie odpowiednio przygotowana, nie powinni przyjmować zlecenia. Jeśli przyjęli, biorą pełną odpowiedzialność za stan murawy. Koniec. Kropka.

 • damianstefan1

  Oceniono 11 razy 7

  A czy może wypowiedzieć się jakiś ekspert niezależny jakas inna firma która powie coś na ten temat? Bo może faktycznie tak jest ze o tej porze roku trawa na stadionie narodowym nie będzie wyglądać lepiej??? To by tłumaczyło dlaczego tylko jedna firma stanęła do przetargu.

 • banan125

  Oceniono 8 razy 6

  Producencie trawy :
  1. skoro podjąłeś się takiego zlecenia tzn. że powinieneś mieć pojęcie co czynisz,
  2. jeżeli lokalne warunki boiska były nieodpowiednie (podłoże betonowe) - to nie należało sięp podejmować zlecenia
  3. mamy 21 wiek i publiczna polemika z klientem w sposób w którym to robisz, świadczy tylko o Tobie i całkowitym braku profesjonalizmu
  4. poza tym zamiast polemizować - naucz się słuchać - o mówią użytkownicy - to może się czegoś nowego nauczysz
  5. z takim podejściem do klienta - możesz zwijać biznes - no..... chyba że masz "koligacje" rodzinne z prezesem B.
  miłego dnia !

 • jml13060

  Oceniono 8 razy 6

  "Jej (murawy) stan był dobry".
  WIDZIELIŚMY. Winne były śliskie buty piłkarzy. Tak?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX