Robert Lewandowski pobił 37-letni rekord reprezentacji Polski. Wyprzedził Latę

Robert Lewandowski ma po meczu Polska - Słowenia najwięcej rozegranych minut w reprezentacji Polski ze wszystkich zawodników w historii. W wtorek Lewandowski wyprzedził w tym zestawieniu Grzegorza Latę.

Robert Lewandowski z kolejnym rekordem w reprezentacji naszego kraju. Tym razem został piłkarzem, który ma na koncie najwięcej rozegranych minut ze wszystkich dotychczasowych reprezentantów Polski! Po meczu ze Słowenią (3:2) wyprzedził Grzegorza Latę, który był na prowadzeniu od 37 lat.

Robert Lewandowski skomentował swoją bramkę z meczu Polska - Słowenia. Ocenił, czy była najładniejsza w jego karierze:

Lewandowski na prowadzeniu

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej prowadził od 1982 roku. Wówczas to po spotkaniu z Włochami (0:0) na mistrzostwach świata w Hiszpanii pobił rekord Kazimierza Deyny (7901 minut). Lato ostatni mecz w kadrze zagrał w 1984 roku, mając na koncie 8582 minuty (w 100 meczach) z orzełkiem na piersi.

Lewandowski w sobotę z Izraelem wszedł w drugiej połowie i grał przez 27 minut. Do wyrównania rekordu Laty brakowało mu przed meczem ze Słowenią dokładnie godziny. W poniedziałek zagrał całe spotkanie, dzięki czemu to on jest teraz na prowadzeniu w tym zestawieniu.