Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek krytycznie o murawie: To cud, że nikomu nic się nie stało

- To jest cud, że przez te wszystkie lata nikomu nic się nie stało - o fatalnej murawie mówi Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezezentacji Polski, która we wtorek na PGE Narodowym pokonała Słowenię (3:2).

Już w poprzednich spotkaniach tych eliminacji stan boiska na PGE Narodowym pozostawiał wiele do życzenia, ale we wtorek - a w zasadzie już w poniedziałek: przez kwadrans otwartego treningu reprezentacji Polski - widać było, że murawa wygląda źle. I przeszkadza piłkarzom. Szczególnie piasek, którego było mnóstwo i który unosił się przy każdym kopnięciu piłki. Widać to było w poniedziałek z poziomu murawy, ale też we wtorek spod samego dachu stadionu. Też w trakcie meczu, kiedy co chwila ktoś się na tej murawie (piasku) przewracał.

Tutaj do obejrzenia stream po meczu Polski ze Słowenią

Jerzy Brzęczek: To cud, że nic się nie stało

- Nie temat murawy nie chcę się wypowiadać, może niech Kuba powie słowo - wywołał po meczu Jerzy Brzęczek siedzącego obok rzecznika reprezentacji Polski Jakuba Kwiatkowskiego. - Nie ma co się czarować. Mieliśmy do murawy zastrzeżenia w poniedziałek, we wtorek nic się nie zmieniło. Może dobrze się stało, że premier Mateusz Morawiecki odwiedził piłkarzy w szatni po meczu, bo oprócz wspólnej radości, mogli mu też przekazać zastrzeżenia co do murawy - dodał Kwiatkowski. A po nim wtrącił się Brzęczek: - To jest cud, że przez te wszystkie lata nikomu się nic nie stało. Nie wiem, chyba musi dojść do jakiegoś nieszczęścia, tragedii, żeby w końcu ktoś to zrozumiał i coś z tym zrobił.

Piłkarze do tej pory raczej gryźli się w język, otwarcie na stan boiska w Warszawie narzekali rzadko. Mamy jednak wrażenie, że po meczu ze Słowenią gryźć się już nie będą. Tym bardziej że z końcem listopada wygasa kontrakt z firmą Trawnik Producent, dostarczycielem murawy na PGE Narodowy.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (14)
Jerzy Brzęczek krytycznie o murawie: To cud, że nikomu nic się nie stało
Zaloguj się
 • kryweg

  Oceniono 1 raz 1

  Stać Polskę na piękny Stadion Narodowy, a nie stać na dobrą murawę ?? Przecież to co widać było w czasie meczu to jeden olbrzymi skandal !
  Dyrektor SN winna być wypieprzona na zbity pysk (nie miała wcześniej żadnych uwag do stanu murawy !!), jak również ci, którzy podpisali umowę z wykonawcą !!!
  Prokurator do roboty, bo sprawa nie dość, że śmierdzi, to jeszcze zdrowie i życie zawodników było non stop zagrożone. Cud, że nikomu z zawodników nic poważnego się nie stało, ale podziwiam ich wszystkich za determinację w zmaganiu się z przeciwnikiem i boiskiem, na którym przyszło Im rozgrywać zarówno ten mecz, jak i poprzednie.
  Jeden wielki skandal !!!!

 • pablovsky44

  Oceniono 1 raz 1

  Tą trawnikową firmą to powinien się zająć prokurator bo szwindel widać z daleka. Ktoś nieźle kasę wyprał na trawie! Skandal.

 • jethro21

  Oceniono 1 raz 1

  Od kiedy powstał Stadion Narodowy pratycznie każdy mecz rozgrywany jest na złej lub fatalnej murawie. Czy naprawdę nie ma żadnej firmy , która jest w stanie sobie poradzic z tym problemem i położyć murawę aby wygladała ona tak jak na 99% stadionów na których grają czołowe zespoły reprezentacyjne czy też ligowe w krajach UE

 • piotr33k2

  Oceniono 1 raz 1

  przecież to jest chore z założenia ze murawe jak dywan rozkłada na kilka dni przed meczem bo tam wiecznie jakieś idiotyczne rodeo czy inne wieśniackie disco polo .

 • miromaz

  Oceniono 1 raz 1

  Trawnik Producent - NA SZCZAW!!!

 • ml2403

  0

  Pan premier obiecywał już różne rzeczy ale ta jest mniej skomplikowana niż milion samochodów elektrycznych. Do dzieła byle znowu nie okazało się że to takie normalne kłamstwo Mateuszka kłamczuszka.

 • adalberto3

  0

  Stadion drużyny Schalke 04 ma stałą wysuwaną murawę i kosztował tylko 358 mln DM (2001).
  Można na nim organizować nawet zawody biatlonowe czy motokrosowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX