Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ostrzał rakietowy w Izraelu. W sobotę gra tam reprezentacja Polski. PZPN reaguje

We wtorek w Izraelu doszło do ostrzelania rakietowego ze Strefy Gazy. Władze państwa ogłosiły alarmy, a miliony ludzi ukryły się w schronach. Nie wiadomo, jak cała sytuacja wpłynie na sobotni mecz Izraela z Polską, który ma zostać rozegrany w Jerozolimie.

"Alarmy rakietowe w południowym i centralnym Izraelu. Miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte. Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność" - w komunikacie zamieszczonym na Twitterze informuje Ambasada Izraela.

Wspomniane alarmy rakietowe ogłoszono ze względu na ostrzał, do jakiego doszło we wtorek ze Strefy Gazy. Dżihadyści zareagowali w ten sposób na atak lotniczy, w którym zginął jeden z ich głównych dowódców - Baha Abu Al-Atta. Po ostrzale izraelskie władze nakazały zamknięcie szkół w południowej i środkowej części kraju, a ludziom polecono pozostanie w domach.

Na razie nie wiadomo, jak ta sytuacja wpłynie na planowany mecz kwalifikacji mistrzostw świata, w którym Polska ma zagrać z Izraelem. Mecz zaplanowano na sobotę. Gdyby miał się odbyć w Tel Awiwie, prawdopodobnie już zostałby odwołany. Spotkanie ma się jednak odbyć w Jerozolimie, gdzie na razie jest spokojnie. - Nie mamy żadnej oficjalnej informacji z izraelskiej strony, a tylko gospodarz albo UEFA może podjąć decyzję o ewentualnym odwołaniu spotkania - w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP przyznał Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN. - Z tego co wiem, to jeśli chodzi o Jerozolimę, czyli miasto gdzie ma zostać rozegrany mecz, sytuacja jest spokojna - dodał.

Największy problem stanowi jednak fakt, że reprezentacja Polski, która w Izraelu ma stawić się w piątek, będzie lądować w zagrożonym Tel Awiwie.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (32)
Ostrzał rakietowy w Izraelu. W sobotę gra tam reprezentacja Polski. PZPN reaguje
Zaloguj się
 • emet77

  Oceniono 6 razy 6

  Mecz przyjaźni w Jerozolimie, szkoda tylko, że Izrael nie awansuje razem z Polską do ME2020.
  Benyamin Barenholc, Holon, Israel
  "Ja jako Żyd urodzony przed wojną w Polsce czuje się jak Polak! Żyje w Izraelu, myślę po polsku, mówię po polsku, oglądam polska TV, i żyje Polską. Jestem patriotą polskim. Znam wszystkie polskie obyczaje. Żyje literatura Polską ..."
  11 XI 2019

 • iarna

  Oceniono 4 razy 4

  "Na razie nie wiadomo, jak ta sytuacja wpłynie na planowany mecz kwalifikacji mistrzostw świata, w którym Polska ma zagrać z Izraelem."
  Mistrzostw świata?????? Wy się w ogóle orientujecie o co chodzi?

 • boromir195419

  Oceniono 2 razy 2

  To żadna niespodzianka i mecz powinien być zaplanowany na neutralnym terenie . Nie ma miesiąca by Izrael nie atakował wybranych celów na terenie Palestyny , Syrii ,

 • Jan Kowalski

  Oceniono 2 razy 2

  No nie kumam, o co tej Gazie chodzi? Przecież wg. Eurowizji Izrael leży w Europie, o Australii nie wspomnę.

 • roki4

  Oceniono 1 raz 1

  mecz kwalifikacji mistrzostw świata... jak ten czas leci.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 7 razy 1

  Łamiący prawa człowieka Izrael powinien być bojkotowany, również przez sportowców. SS-mani z Izraela to mordercy i złodzieje.

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 1

  prawdziwi patrioci i narodowcy masowo....

  ..... kupują bilety

  ..... oddają bilety

  Oczywiste skreślić

 • celjab

  0

  Statystycznie, większe jest prawdopodobieństwo, że trafi w nich jakiś piorun niż pocisk. Nie ma się więc co martwić. Zwykłe bicie piany przez media.

 • darek0207

  Oceniono 2 razy 0

  Od kiedy Izrael należy do Europy????? Być może jestem nie douczony Ale dla czego biorą udział w MU ku... niech Japonia też gra czemu ich pomijamy.zydy dyktuja warunki i sterują światem........ Co tu ku... jest..... Chcę by Camerun grał w ME ALBO WONT Z ŻYDAMI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX