Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Grabara wskazał faworyta do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski

- Jeśli tylko trener będzie dalej realizował swoje cele, to zostanie selekcjonerem pierwszej kadry - w rozmowie z TVP Sport powiedział Kamil Grabara. Zdaniem młodzieżowego reprezentanta Polski, faworytem do objęcia biało-czerwonych w przyszłości jest Czesław Michniewicz, obecnie prowadzący drużynę U21.

Seniorska reprezentacja Polski podczas październikowego zgrupowania zapewniła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni wciąż walczą także o miejsce w pierwszym koszyku na losowanie fazy grupowej Euro. Mimo wszystko wiele osób cały czas ma zastrzeżenia do pracy selekcjonera Jerzego Brzęczka. Na razie spekulacje na temat jego ewentualnego odejścia co prawda ucichły, ale niektórzy wciąż szukają kandydatów do jego zastąpienia w przyszłości. Jednym z nich może być Czesław Michniewicz, obecnie trenujący kadrę do lat 21. - Jeśli tylko trener będzie dalej realizował swoje cele, to zostanie selekcjonerem pierwszej kadry - przyznał w rozmowie z TVP Sport Kamil Grabara, młodzieżowy reprezentant Polski.

- Ciężko mi wskazać innego kandydata. Na poważnie: trenowanie kadry U21 to nie jest prosta sprawa, bo co chwilę zmienia się skład personalny i wymagania z nim związane. Trener Michniewicz po pierwsze awansował na mistrzostwa Europy po tak długim okresie przerwy – poza tymi, które graliśmy u siebie, ale to trochę inna bajka. Po drugie, osiągnął tam całkiem niezły wynik. Po trzecie, pewnie zmierza na kolejne Euro. Ma też duże doświadczenie ligowe - dodał.

Grabara podkreśla, że Michniewicz poza dobrym warsztatem trenerskim, potrafi stworzyć świetną atmosferę w zespole. Trudno go nie lubić. Chciałbym, żeby każdy mógł zobaczyć od środka jego zgrupowanie, jaka tam panuje atmosfera i jak to można połączyć z ciężką pracą. Szanuję go też za to, że nawet kiedy nie grałem, to nigdy nie dał mi do zrozumienia, że nie jestem tu potrzebny - ocenił bramkarz przebywający obecnie na wypożyczeniu w Huddersfield.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (21)
Kamil Grabara wskazał faworyta do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski
Zaloguj się
 • mario69-50

  Oceniono 11 razy 11

  Czy pan Grabarza nie za często udziela się w mediach? Chce na siebie zwrócić uwagę przez kontrowersyjne wpisy czy wywiady?

 • janbar22

  Oceniono 11 razy 11

  Czekam, aż pojawi się artykuł o Grabarze w kontekście jego osiągnięć piłkarskich.
  I coś się nie mogę doczekać, ale co drugi dzień słyszę o tym, co powiedział.

 • 3starkillah

  Oceniono 8 razy 8

  Who the f**k is Kamil Grabara? To Lewandowskiego się butuje za komentowanie sytuacji w kadrze, a ten leszczyk gada jakny był prezesem PZPN

 • ikebroflovski

  Oceniono 7 razy 7

  Czy Garbara wskazał już faworyta na prezydenta? Bo wszyscy czekają w napięciu.

 • ikebroflovski

  Oceniono 3 razy 3

  No no, nowa Insta gwiazdeczka. Rośnie nam nowy "wybitny" komentator sportowy. Brawo. Pora zmieniać zawód Garbara, bo bramkarz to z ciebie dupa, przynajmniej nic do tej pory nie słyszeliśmy.

 • bulailokiec

  Oceniono 2 razy 2

  Weźcie mu odłączycie internet

 • t0tylk0ja

  Oceniono 6 razy 2

  Można Czesiowi wiele zarzucić, ale fakt jest taki, że to jeden z najlepszych polskich trenerów, a już na pewno lepszy od Brzęczka.

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Grabara nie jest jakoś spokrewniony z Borkiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX