Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mateusz Borek chce powołania dla Sonny'ego Kittela. "Być może to jego miejsce powinien zająć"

Mateusz Borek był gościem Romana Kołtonia w programie "Prawda Futbolu". Komentator Polsatu odniósł się do ewentualnego powołania dla Sonny'ego Kittela, dla którego gotowy jest już polski paszport.

- Jerzy Brzęczek powinien go powołać już teraz. Żaden z naszych pomocników nie ma takiego ciągu na bramkę - powiedział Mateusz Borek w programie Prawda Futbolu na Youtubie. I dodaje: Jacek Góralski zasłużył sobie na zaufanie dzięki ostatnim występom. Z klasą piłkarską Zielińskiego nie dyskutuję. Natomiast Mateusz Klich nas ostatnio zawodził i to być może właśnie za niego Kittel powinien pojawić się w polskiej kadrze.

Brzęczek nie wysłał powołania

Jerzy Brzęczek jednak nie zdecydował się na wysłanie powołania dla tego piłkarza. W kadrze jest za to Robert Lewandowski, który szuka terminu dogodnego na poddanie się zabiegowi pachwiny. Więcej w poniższym wideo.

Paszport gotowy

Kwestia polskiego paszportu długo się rozmywała, a Kittel (którego rodzice są Polakami), choć sam urodził się w niemieckim Giessen, wspinał się po szczeblach piłkarskiej kariery. Zaczął grać w Bundeslidze, pokazał się w Lidze Europy, a dwa lata temu Eintracht zamienił na Inglostadt i dość szybko zaczął być wystawiany w pierwszym składzie tej drużyny. Było to możliwe również dlatego, że wreszcie poradził sobie z problemami zdrowotnymi. Do tego dwa razy zerwał więzadła i również dwukrotnie uszkodził chrząstkę stawową. Kariera jak na dobrze zapowiadającego się piłkarza była dość pechowa. Teraz jednak wydaje się, że piłkarz jeszcze nigdy nie był tak blisko polskiej reprezentacji.  

-Polski paszport mam do odbioru w Monachium, ale jeszcze tam nie byłem. Latem miałem transfer do Hamburga. Nic nie słyszałem też od polskiej reprezentacji i trochę nie spieszyło mi się z odebraniem paszportu - powiedział niedawno Kittel w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (33)
Mateusz Borek chce powołania dla Sonny'ego Kittela. "Być może to jego miejsce powinien zająć"
Zaloguj się
 • marek_p1846

  Oceniono 10 razy 8

  Szok! Borek był gościem Kołtonia! Nie do uwierzenia a jednak. Polsatowiec u polsatowca, takie rzeczy tylko w Polsacie.
  Teraz to już nikt nam, nie podskoczy!

 • Jarosław Dominik

  Oceniono 3 razy 3

  A kto to Borek?jakaś wyrocznia czy selekcjoner?na
  pewno mamy lepszych niż jakiś grajek z Niemiec

 • byann

  Oceniono 5 razy 3

  Jaką agencję PR trzeba opłacać, żeby ta byle menda istniała w mediach?

 • zajety

  Oceniono 2 razy 2

  Wielki promotor a spadl na smieci....

 • cmochall

  Oceniono 2 razy 2

  Zalosna jest ta Nasza pilka nozna.

 • 1234pablo

  Oceniono 6 razy 2

  Żaden z naszych pomocników nie ma takiego ciągu na bramkę. To zdanie jest prawdziwe, bo koleś nie jest naszym pomocnikiem. Przestańcie z reprezentacji robić kluby. To, że inni tak robią jest dla mnie kiepskim uzasadnieniem. A ten Borek to niech się schowa. Gada dużo, głównie głupoty, ale siłą rzeczy raz na sto musi coś trafić. I to jest chyba jego metoda.

 • maciej_trudnos

  Oceniono 4 razy 2

  Kochani czytelnicy tego coraz bardziej dołującego portalu polecam obejrzenie programu prawda futbolu z dnia4.11.19 z udziałem m. Borka i wysłuchanie tego ci miał do powiedzenia w całości. Wyrwane z kontekstu fragmenty to czysty clickbite

 • rumbarak

  Oceniono 1 raz 1

  I jeszcze Mierzejewskiego, koniecznie Kittela i Mierzejewskiego! Komedia!

 • nie.widomy

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Borek z takimi "pomysłami" niech Pan wraca do swojej Dębicy i tam jako Prezes, dyr. sportowy, trener miejscowej Wisłoki ściągnie tego "Messerschmitta"! Może swoim "ciągiem" czytaj nalotami dywanowymi zawojuje najpierw Podkarpacie???...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX