Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mateusz Borek ostro o decyzji UEFA. "To jest absurd z każdego punktu widzenia"

- To jest absurd z każdego punktu widzenia - mówił Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu Sport, o organizacji Euro 2020 w dwunastu krajach. - Jest możliwość, że drużyna, która zagra w finale przeleci łącznie 18 tysięcy kilometrów - dodał Borek.

Euro 2020 zostanie rozegrane na stadionach w 12 europejskich miastach: Baku, Kopenhadze, Londynie, Monachium, Budapeszcie, Dublinie, Rzymie, Amsterdamie, Bukareszcie, Petersburgu, Glasgow i Bilbao. Taką formułę rozgrywania turnieju ostro skrytykował Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu Sport. - Zrobiliśmy w niedzielę na antenie "Cafe Futbol" symulację i jest możliwość, że drużyna, która zagra w finale przeleci łącznie 18 tysięcy kilometrów. To jest absurd z każdego punktu widzenia - grzmiał Borek w programie "Misja Futbolu".

Ważny piłkarz polskiej kadry nie poleci na Euro 2020? [WIDEO]

Podobne zdanie ma Tomasz Smokowski. Dziennikarz Polsatu Sport zauważył również, że przez polityczne obostrzenia losowanie fazy grupowej może mieć kuriozalny przebieg. - Będzie sporo "gwiazdek", kto z kim nie może zagrać - zauważył Smokowski. A Borek dodał: - Co to za absurd, że w grupie nie mogą się spotkać na przykład Rosja i Ukraina, skoro istnieje szansa, że zagrają ze sobą w półfinale lub finale.

Reprezentacja Polski ma już pewny awans na Euro 2020. Kadra Jerzego Brzęczka zapewniła udział w turnieju głównym na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji. Losowanie Euro 2020 odbędzie się 30 listopada o godz. 17 polskiego czasu. Mistrzostwa Europy 2020 odbędą w dniach 12 czerwca - 12 lipca.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (52)
Mateusz Borek ostro o decyzji UEFA. "To jest absurd z każdego punktu widzenia"
Zaloguj się
 • nadachu12

  Oceniono 14 razy 12

  Zorganizowany w ten sposób turniej straci atmosferę święta. Cała euforia, która powinna być skumulowana w jednym miejscu, tak aby tworzyć ten niesamowity, nabuzowany pozytywnymi emocjami nastrój, teraz zostanie zdywersyfikowana na różne części świata. Już nie będzie tego poczucia jedności kibiców, mimo różnicy flag. Nie zasiądziemy przy jednym stole, gdzie futbol był naszym wspólnym językiem. Zamiast tego będziemy rozrzuceni każdy do innego konta. Zamiast łączyć się i godzić, stawiamy na separację, a przez to pogłębimy podziały i segregację. Takie turnieje były ziszczeniem idei olimpizmu. Zlikwidowanie możliwości rywalizacji w blasku jednego płomienia olimpijskiego jest wielką stratą.

 • macx74

  Oceniono 14 razy 10

  nasi pykną mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor wiec nie ma dramatu

 • Piotr Razewski

  Oceniono 6 razy 6

  Pełna zgoda, to jest chore!!! Piłkarze powinni się skupić na grze a nie na podróżach!

 • popis.pasozyty

  Oceniono 5 razy 5

  Ale po co się facet jara, na trzy raptem mecze to orły skubane tych 18 tys. km nie wylatają.

 • mrocznapszczola

  Oceniono 3 razy 3

  A Pan Borek, to dowiedział się o tym wczoraj? Poza tym wiadomo, że jest to jednorazowa formuła, ze względu na jubileusz Euro.

 • takaprawda3000

  Oceniono 5 razy 3

  Absurdem to jest rozgrywanie europejskich zawodów w azjatyckich miastach jak Petersburg, czy Baku.

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 3 razy 3

  no i błysnął :D

 • tygrysio_misio

  Oceniono 2 razy 2

  Ale mistrzostwa w kraju typu USA to już ok.

 • mare.com

  Oceniono 2 razy 2

  panie Borek-Kuchcinski przeleciał duzo wiecej kilometrow i zyje wiec kopaczom tez nic nie bedzie-alleluja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX