Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski może zagrać sparing z potęgą! Borek: Wyciekła informacja

Wiele wskazuje na to, że reprezentacja Polski zmieni sposób przygotowań do Euro 2020. Jeden z marcowych sparingów kadra powinna zagrać za granicą. Mateusz Borek donosi, że jednym z rywali Polaków może być reprezentacja Anglii.

Kilka dni temu redaktor naczelny Sport.pl Paweł Wilkowicz informował, że w marcu 2020 roku kadra pierwszy raz od blisko 6 lat zagra mecz towarzyski na wyjeździe. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w marcu 2014 roku, gdy biało-czerwoni zagrali na wyjeździe z Niemcami i zremisowali 0:0. 

Polska zagra z Anglią?

Teraz Mateusz Borek z Polsatu Sport donosi, że rywalem Polaków może być reprezentacja Anglii. - Już gdzieś tam pojawiają się pierwsze przymiarki do meczów wiosennych i muszę przyznać, że wyciekła informacja, iż jest szansa, że zagramy z reprezentacją Anglii. Myślę, że to byłby cenny sprawdzian: Harry Kane i spółka kontra Polacy - zaskoczył Borek w niedzielnym programie "Cafe Futbol".

Sprawa sparingów kadry była także poruszona w ostatnim programie Sekcja Piłkarska na Sport.pl. Całość do zobaczenia tutaj:

PZPN zdecydowanie woli grać mecze towarzyskie w Polsce, bo jest to po prostu bardzo opłacalne, a kadra wiele razy odrzucała już lukratywne propozycje np. z Azji. Teraz sytuacja jest jednak inna i po prostu mecz za granicą miałby przygotować naszą kadrę do atmosfery, która będzie panowała na czerwcowym Euro. Jedna z grup będzie rozgrywała przecież mecze w Londynie i Glasgow. 

Sprawę skomentował także Cezary Kowalski z Polsatu Sport, który również wolałby grę przeciwko lepszemu zespołowi. - Dobrze byłoby, abyśmy nie grali ciągle ostatnich sparingów z Litwą. To nieco zaciemnia obraz, gdy wbijamy im kilka goli. Teraz widać, że odchodzi się od meczów towarzyskich, które o niczym nie świadczą. Mecze muszą być o coś. A jak nie są o coś, to musi być poważny rywal, abyśmy mieli punkt odniesienia. Bo po spotkaniu z Litwą nie będziemy mieć żadnego - stwierdził.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (23)
Reprezentacja Polski może zagrać sparing z potęgą! Borek: Wyciekła informacja
Zaloguj się
 • segregator-a5

  Oceniono 4 razy 2

  Do schizofreników: Borka i Majchrzaka! Żaden Harry Kane tylko Huarey Kanesoy, rybak z Wysp Owczych i spółka.

 • scierplaminoga

  Oceniono 1 raz 1

  A to nie zostawiamy sobie Anglii na półfinał ME ? I finał z Niemcami.

 • mhjunior007

  Oceniono 1 raz 1

  A Anglia to jest potęgą pod jakim względem?
  Kiedy oni ostatnio odnieśli jakiś wymierny sukces?

 • hakatumba

  Oceniono 1 raz 1

  Niech szóstkę wystawią, hehe, to zobaczymy!

 • pedro.666

  Oceniono 3 razy 1

  Austria nas tłamsiła jak graliśmy u siebie, więc ten, no...

 • pablovsky44

  0

  Podobno mamy zagrać w marcu z Anglią i Hiszpanią a w kwietniu z Brazylią i Urugwajem. Po tych spotkaniach nasza pozycja w rankingu zacznie odzwierciedlać adekwatny poziom.

 • rafikman

  0

  Z Anglią ? Przecież na was wystarczy Słowenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX