Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest decyzja po rasistowskim skandalu. Selekcjoner reprezentacji zrezygnował!

Krasimir Bałakow zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Bułgarii. Szkoleniowiec ten po meczu Bułgaria - Anglia (0:6) bagatelizował rasistowskie zachowania kibiców gospodarzy.

- Osobiście nic nie słyszałem - odparł w poniedziałek Krasimir Bałakow, który po meczu z Anglią (0:6) zapytany został o rasistowskie hasła, które wykrzykiwane były na stadionie w Sofii. - Nie tylko nasi kibice źle się zachowywali, Anglicy również - dodał. Bałakow w piątek zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Bułgarii.

Lewandowski rozmawiał ze sztabem. "Był wkurzony":

Rasistowski skandal w Bułgarii

Spotkanie eliminacji mistrzostw Europy 2020 Bułgaria - Anglia odbyło się w skandalicznych okolicznościach. Bułgarscy kibice przez cały mecz obrażali w rasistowski sposób angielskich zawodników. Naśladowali małpy, krzyczeli rasistowskie hasła, wykonywali saluty rzymskie, a także zakładali koszulki z hasłem "No Respect". To ostatnie to forma wyśmiania akcji UEFA, kładącej nacisk na poszanowanie równości w sporcie. Sędzia Ivan Bebek, który prowadził to spotkanie, dwukrotnie decydował się na jego przerwanie.

Bałakow w piątek spotkał się z działaczami Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej. Gdy wyszedł do dziennikarzy, powiedział: "Nie jestem już trenerem drużyny narodowej. Życzę sukcesów kolejnemu trenerowi, w tej chwili sytuacja nie jest różowa". W tabeli grupy A prowadzą Anglicy, którzy mają 15 punktów. Bułgaria jest ostatnia. W siedmiu spotkaniach zdobyła tylko trzy punkty. 

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (27)
Jest decyzja po rasistowskim skandalu. Selekcjoner reprezentacji zrezygnował!
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 4 razy 4

  - niczego nie słyszałem, ale nie tylko nasi kibice się źle zachowywali... wiem, bo słyszałem

 • baramboo

  Oceniono 4 razy 2

  Pastuchy śmieją się z czarnych. Ironia.

 • ztomek

  Oceniono 2 razy 2

  Część kibiców to ludzkie ścier.a

 • podkarpacie55

  Oceniono 1 raz 1

  Z artykułu nie wiadomo czy trener wyleciał /zrezygnował z posady za wyniki reprezentacji czy za zachowanie kibiców czy jednak za głuchotę?

 • mickad

  Oceniono 3 razy 1

  Iiiiaaa iiaaaaa bulgatija....właśnie wróciłem z Sofii. Nic tam się nie zmienia wiec nie ma co się dziwić sytuacji. Całe społeczeństwo ma problem bycia nikim.

 • lao.premis

  Oceniono 1 raz 1

  Tam widocznie też prawdziwi patrioci przychodzą na stadiony.

 • jethro21

  Oceniono 5 razy 1

  Bułgarzy powinni grac tylko z Turkami - obie druzyny moga używać dowolnej broni.Historycznie sa "zaprzyjaznieni" od lat a obecnie wszyscy mają ich serdecznie dość

 • wozdo

  Oceniono 9 razy 1

  dlaczego nie ma takiego szumu po tym jak wcześniej angielscy kibice robili dym w Czechach ????

 • paraproktolog

  Oceniono 7 razy 1

  Problem dla bułgarstwa jest taki że zostali wydymani 0:6 a to że jakieś małpy na trybunach usiłowały przekonać jakichś Czarnych w drużynie angielskiej że są białymi ludźmi i coś z tego tytułu im się należy to się dowiedziały ile im się należy. Ano całe 6.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX