Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Emmanuel Olisadebe zaskoczył wypowiedzią. "W kadrze grałbym obok Lewandowskiego"

- Uważam, że w obecnej kadrze grałbym u boku Roberta Lewandowskiego - w rozmowie z nigeryjskim radiem Brila FM powiedział Emmanuel Olisadebe, były reprezentant Polski, który w biało-czerwonych barwach wystąpił m.in. na mistrzostwach świata w 2002 roku.

Reprezentacja Polski w w październiku zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europy 2020. Biało-czerwoni najpierw pokonali Łotwę (3:0), a później Macedonię Płn. (2:0). W obydwu spotkaniach jednym z kluczowych zawodników drużyny Jerzego Brzęczka był Robert Lewandowski, który w Rydze zdobył hat-tricka, a na Stadionie Narodowym zaliczył dwie asysty.

Emmanuel Olisadebe zaskoczył wypowiedzią. "W kadrze grałbym obok Lewandowskiego"

W rozmowie z nigeryjskim radiem Brila FM, grę kadry Jerzego Brzęczka ocenił Emmanuel Olisadebe. Nigeryjczyk, który w latach 2000-2004 rozegrał 25 meczów w reprezentacji Polski, dla której strzelił 11 goli. Jego zdaniem, w obecnej drużynie także miałby pewne miejsce w składzie, nawet mimo obecności Arkadiusza Milika czy Krzysztofa Piątka. - Grałbym u boku Roberta Lewandowskiego. W moich czasach też mieliśmy świetnych piłkarzy, przede wszystkim Macieja Żurawskiego, ale ja i tak miałem pewne miejsce w drużynie - przyznał 40-latek, który karierę zakończył w styczniu 2013 roku.

Olisadebe został również poproszony o wspomnienie występu na mistrzostwach świata w 2002 roku, na które reprezentacja Polski jechała z wielkimi nadziejami. Ostatecznie nie wyszła nawet z grupy, wygrywając tylko w trzecim meczu ze Stanami Zjednoczonymi 3:1, w którym "Oli" strzelił gola (wcześniej przegrała z 0:2 Koreą Płd. i 0:4 z Portugalią). - Byliśmy wtedy piłkarskimi płotkami, a niektórzy gracze szukali po klasku, zamiast skupić się na grze - przyznał rozgoryczony Olisadebe.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (57)
Emmanuel Olisadebe zaskoczył wypowiedzią. "W kadrze grałbym obok Lewandowskiego"
Zaloguj się
 • paraproktolog

  Oceniono 25 razy 25

  Dzięki Olemu w ogóle pojechaliśmy na te mistrzostwa. Dzięki, Oli!

 • pablo-102

  Oceniono 14 razy 12

  Emanuel Oli, Emanuel Oli znowu bramkę dziś ....
  Dzięki za świetne mecze!

 • stary-ciula

  Oceniono 20 razy 10

  „...szukali po klasku...”

  Pytanie do gymbazy.sport.pI: co to jest ten klasek? A może kto? 💩

 • Artur Cybulski

  Oceniono 6 razy 6

  Gdyby nie Oli to nasze piłkarzyki na mś2002 mogliby pojęcia co najwyżej jako turyści. To Oli wygrał tamte el a Hajto i spółka zaczeli się zachowywać jakby już mieli złote medale w kieszeni. Engel też wpadł w eiforię z której wyleczyli go Koreańczycy.
  Dzięki Oli za tamte el, za wspaniałe chwile zwłaszcza za mecze z Ukrainą w Kijowie i z Norwegią w Oslo.

 • neoheresy

  Oceniono 6 razy 6

  Pada nazwisko Olisadebe i pierwsze, co przychodzi na myśl, to 2:0 z Norwegią w 2001 r.

 • jokemaker

  Oceniono 4 razy 4

  Oli był faktycznie w tamtej kadrze to fakt.
  Nie wiem czy gdyby był piłkarzem dzisiaj to grałby obok Lewandowskiego. Wypowiedź - lekko zarozumiała - ale faktycznie też bym tego nie wykluczył.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 6 razy 4

  Pamięta ktoś: "Tu mam żonę, tu mam kibiców, tu mam konto w banku"? :)

 • lokis_jarl

  Oceniono 3 razy 3

  Inny wymiar piłki nożnej, inna reprezentacja, wtedy Oli grał tylko w greckim klubie. Dzisiaj być może mając tyle lat co Lewy grałby w lepszej lidze i był zmiennikiem Roberta. Jestem mu wdzięczny za tamtą grę i życzę zdrowia na przyszłość.

 • najgorszy-sort

  Oceniono 5 razy 3

  "po klasku" ??
  W tej gazecie nigdy nie jest nudno i wszystko może się zdarzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX