Reprezentacja Polski U-21 wygrała kolejny mecz! Zadecydował gol 18-latka [WIDEO]

We wtorek na stadionie Widzewa Łódź reprezentacja Polski pokonała Serbów 1:0 po golu 18-letniego Mateusza Bogusza, piłkarza Leeds United. Reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza pozostała liderem grupy 5 eliminacji do Euro U-21.

Po trzech pierwszych meczach eliminacji do Euro U-21 Polacy mieli 7 punktów i byli liderem grupy 5. Drużyna Czesława Michniewicza była faworytem wtorkowego spotkania z Serbią, bo goście przylecieli do Łodzi jako trzeci zespół w grupie, mający trzy "oczka" straty. Tyle teorii, a jak było na murawie?

Początek meczu należał do Serbów. Polska formacja obronna grała nerwowo, ale dobrze spisywał się Kamil Grabara, szczególnie w 11. minucie, kiedy obronił strzał Ilicia. Jednak z każdą kolejną minutą, to gospodarze zaczynali przeważać. Szczególni aktywny był Fila i Jóźwiak. W 27. minucie Pestka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Ilić odbił piłkę po strzale Polaka. Najlepszą okazję do gola biało-czerwoni mieli w 40. minucie, kiedy Klimala dostał kapitalną piłkę, oddał strzał, będąc trzymanym przez rywala, ale trafił jedynie w słupek.

Kto z kadry U-21 może trafić do reprezentacji Brzęczka? [WIDEO]

Po zmianie stron Serbowie wciąż byli zdominowani, choć od 46. do 53. minuty Grabara kilkukrotnie wykazał się refleksem. Polacy cieszyli się z gola w 55. minucie, ale okazało się, że Klimala był na minimalnym spalonym, więc arbiter bramki nie uznał. Chwilę później Dziczek idealnie wrzucił piłkę na głowę Listkowskiego, jednak świetną interwencją popisał się serbski bramkarz. Pierwszy, a zarazem jedyny gol padł w 79. minucie. Polacy przeprowadzili wzorowy kontrakt, Klimala dośrodkował w pole karne, a Bogusz precyzyjnym strzałem nogą wyprowadził zespół Michniewicza na prowadzenie.

Dzięki zwycięstwu Polacy wciąż są liderami grupy 5, a Serbowie zajmują czwartą lokatę. Za miesiąc biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Bułgarią, która ma pięć "oczek" i jest trzecia, za Rosją. Piąte miejsce zajmuje Estonia, a ostatnia jest Łotwa.