Brutalny faul na Lewandowskim! Cud, że mu się nic nie stało [WIDEO]

Reprezentacja Polski wygrała z Macedonią Północną 2:0. Niewiele brakowało a awans na Euro 2020 biało-czerwoni przypłaciliby kontuzją Roberta Lewandowskiego, którego brutalnie faulował Ilija Nestorovski. I choć piłkarzowi Udinese należała się czerwona kartka, to został ukarany żółtą.

Robert Lewandowski był niemiłosiernie poniewierany niemal przez cały mecz. Gdyby arbiter Mateu Lahoz był uważniejszy, to Macedończycy już pierwszą połowę kończyliby w dziesiątkę. W 34. minucie Ilija Nestorovski brutalnie nadepnął Lewandowskiemu na łydkę i ścięgno Achillesa. Reprezentant Macedonii nie wyleciał jednak z boiska, choć trudno zrozumieć tę decyzję sędziego.

A jak zagrał Lewandowski w tym meczu? Brakowało mu dokładności przy oddawaniu strzału w pierwszej połowie, przy kilku przyjęciach czy uderzeniu z rzutu wolnego. Ale na koniec asystował przy obu golach (Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika) i nie sposób tego nie docenić. W skali szkolnej (1-6) Sport.pl ocenił go na "4".

Większość reprezentantów Polski była w dobrych nastrojach. Nawet Kamil Glik, który po zwycięstwie nad Łotwą (3:0) tonował optymizm, teraz się wreszcie uśmiechnął i pochwalił zespół:

Polska droga do Euro 2020: eliminacje w domu Wielkiego Brata

Jerzy Brzęczek jest pierwszym selekcjonerem polskiej kadry, który awansował na wielki turniej zanim skończyła się żałoba po poprzednim turnieju. I nie ma się co łudzić: na Euro ta kadra też pojedzie z ciężarem Rosji 2018.