Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek wskazał najlepszego piłkarza Polaków w meczu z Macedonią Płn.

- Najlepszy był chłopak z Bydgoszczy - tak na Twitterze napisał Zbigniew Boniek, podsumowując starcie Polski z Macedonią Północną (2:0). Prezesowi PZPN-u chodziło o Jacka Góralskiego.

Jacek Góralski dość niespodziewanie wyszedł w podstawowym składzie ekipy Jerzego Brzęczka. Pomocnik Łudogorca Razgrad został nowym partnerem Grzegorza Krychowiaka w środku pola, zastępując w tej roli Mateusza Klicha. Góralski skupiał się bardziej na defensywie, co pozwoliło Krychowiakowi w częstsze angażowanie się w grę ofensywną zespołu - ten duet pokazał spory potencjał. 

Jacek Góralski "odblokował" Krychowiaka

- Góralski odblokował nie tylko Krychowiaka, bo piłkarz Łudogorca okazał się nie tylko "przecinakiem", za jakiego go się powszechnie uważa. Równie dobrze, co w defensywie, grał bowiem w ataku. Podłączał się do akcji ofensywnych niemal tak często, jak Krychowiak, a przecież grał kilka metrów za nim. I kiedy się podłączał, to nie notował pustych przebiegów, tylko takie, które rzeczywiście coś do gry wnosiły - pisał w swoim tekście Bartosz Rzemiński.

Dobrą grę Góralskiego zauważył również Zbigniew Boniek. Jego zdaniem "wszyscy byli dobrzy, ale najlepszy był chłopak z Bydgoszczy", czyli Góralski właśnie, którego wyróżnił również Kamil Glik. Prezes PZPN pogratulował również drużynie zwycięstwa i awansu na Euro 2020. Dla 27-letniego Góralskiego był to 11. występ w reprezentacji Polski i trzeci w tych eliminacjach - wcześniej zagrał minutę w starciu z Macedonią Płn. i 15 minut z Izraelem.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (16)
Zbigniew Boniek wskazał najlepszego piłkarza Polaków w meczu z Macedonią Płn.
Zaloguj się
 • thrak401

  Oceniono 6 razy 6

  Góralski grał jak młody Gattuso, za to Krychowiak wyglądał jak późny Pirlo.

 • gunston

  Oceniono 6 razy 6

  Nigdy nie byłem fanem Góralskiego ale tym meczem zasłużył sobie na pochwały. Bardzo dobrze czytał grę i uniknął żółtej karki co jak na niego jest wydarzeniem niebywałym. Krychowiak w nowej roli też fajny.

 • FIFA Channel QBEX

  Oceniono 4 razy 4

  Haha. Jak się widzi takie mecze to trudno wybrać najlepszego
  PS. Byłem na zywo

 • dudi-w

  Oceniono 3 razy 3

  Trudno zachwycać się meczem z Macedonią. Mielismy obowiązek wygrac i się udało, choć nie było łatwo. Jednak znowu okazało się, ze jak przez kilkanaście minut gramy szybko i DO PRZODU, to przeciwnik mięknie - dowodem kilkanaście minut 2. połowy i 2 bramki. Jak podajemy do tyłu - jakoś bramki nie padają. Może p. Brzęczek wyciągnie z tego jakieś wnioski?????

 • witajtabloidzie

  Oceniono 3 razy 3

  Reca się bardzo starał, ale Grosicki w ogóle go nie widział. Po co oni w dwójkę walczyli na lewej stronie?

 • Seba Seba

  Oceniono 2 razy 2

  Dla mnie najlepiej grał Piotr Zieliński i Grzegorz Krychowiak Robert Lewandowski

 • plkibic

  Oceniono 3 razy 1

  Wszyscy dzisiaj dobrzy? Znaczy się Recy nie widział wcale? Bo był po prostu fatalny, obok sędziego najsłabszy na boisku.

 • tluzny

  0

  Dla mnie to Góralski i Zielinski...

 • cxubmsqq1

  0

  Zaraz, zaraz - czy na ostatnich MS nie bylismy aby rozstawieni? I kto sie pierwszy pakowal do domu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX