Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek skomentował awans Polski na Euro 2020. "Łatwo nie będzie"

Jerzy Brzęczek skomentował awans na mistrzostwa Europy po zwycięstwie 2:0 z Macedonią Północną. - To nie był łatwy okres i pewnie dalej łatwo nie będzie. Cierpliwość w tym meczu została jednak nagrodzona - powiedział Jerzy Brzęczek w rozmowie z TVP Sport.

- Jest uśmiech i wewnętrzna radość. Szacunek dla chłopaków za ten nasz wspólny okres. To nie był łatwy okres i łatwo nie będzie. Cierpliwość w tym meczu została jednak nagrodzona. Pod względem taktycznym był to bardzo dobry mecz - powiedział trener reprezentacji Polski.

Polska po bardzo dobrym meczu pokonała Macedonię Północną 2:0, a to oznacza, ze jedziemy na mistrzostwa Europy! Awans zapewnili nam superrezerwowi, którzy zdobywali bramki tuż po wejściu na murawę. - Zmiany były naszą siłą. Jeśli dobrze liczę to już dziewięć bramek zdobyliśmy po zmianach. Jak ktoś wchodzi to daje jakość. To jest siła dobrej drużyny, a nasza reprezentacja jest dobrą drużyną - dodał Brzęczek.

Selekcjoner odniósł się także do "efektu Stadionu Narodowego". W ostatnich 14 meczach na Narodowym biało-czerwoni odnieśli 13 zwycięstw i zanotowali jeden remis. Gola nie stracili od dwóch lat. 

- Stadion Narodowy to jest naszą świątynia. Oby ta seria trwała jak najdłużej. Szacunek dla drużyny za grę w defensywie. To jest bardzo ważne, żeby wygrywać. Za wcześnie jeszcze jest, żeby mówić co będzie w listopadowych meczach. Dla mnie osobiście to będą bardzo ważne mecze, które sprawdzą naszą psychikę i mentalność - powiedział trener. 

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ