Sensacja w eliminacjach ME. Anglia przegrywa po golu w debiucie byłego piłkarza ekstraklasy

Anglicy sensacyjnie przegrali z Czechami w Pradze 1:2. W innych meczach eliminacji do mistrzostw Europy 2020 zwycięstwa odniosły m.in. reprezentacje Portugalii, Francji i Ukrainy.

Anglicy przyjechali do Pragi pewni swego. W pierwszym meczu u siebie ograli Czechów aż 5:0. Ponadto jak wyliczyli angielscy statystycy, ich reprezentacja ostatni raz przegrała mecz w eliminacjach (do mistrzostw świata lub Europy) w 2009 roku. Wówczas polegała na wyjeździe z Ukrainą.

Zobacz rozmowę Pawła Wilkowicza z Maciejem Rybusem. "Nawet gdybyśmy wygrali 6:0, byłyby narzekania. Takie są nastroje kibiców"

Anglicy przegrali z Czechami. Pognębił ich były gracz Wisły Kraków!

Początek spotkania ułożył się idealnie dla graczy Garetha Southgate'a. Już w 5. minucie Harry Kane wykorzystał rzut karny. Cztery minuty później gospodarze wyrównali. Gola strzelił dla nich Jakub Brabec. Anglicy ostatecznie wyjeżdżają z Pragi bez punktów. Zwycięską bramkę dla Czechów zdobył Zdenek Ondrasek, były zawodnik Wisły Kraków. Co ciekawe, Ondrasek w tym spotkaniu z Anglikami debiutował w reprezentacji w wieku 30 lat.

W innych spotkaniach eliminacji do mistrzostw Europy Francuzi pokonali Islandię 1:0 po bramce Oliviera Giroud, Portugalczycy Luksemburg 3:0 (gole Cristiano Ronaldo, Gonçalo Guedesa i Bernardo Silvy), a Ukraińcy Litwę 2:0 po dwóch trafieniach Rusłana Malinowskiego.

Polacy grają w niedzielę

W czwartek awans na Euro 2020 jako pierwsza wywalczyła reprezentacja Belgii. Polacy mogą sobie zapewnić awans w niedzielę. Tego dnia muszą w Warszawie pokonać Macedonię Północną. Początek spotkania o godzinie 20:45. Relacja na Sport.pl.