Pechowy remis reprezentacji Polski do lat 21. Gol w doliczonym czasie gry

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała na wyjeździe z Rosją 2:2 w trzecim meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w 2021 roku odbędą się w Słowenii i na Węgrzech.

Dlaczego Zbigniew Boniek zatrudnił Jerzego Brzęczka? [SEKCJA PIŁKARSKA]

Była 90. minuta meczu w Jekaterynburgu, gdy po dośrodkowaniu Maksima Głuszenkowa z lewej strony gola głową strzelił Magomed-Szapi Sulejmanow. Polacy, którzy byli o krok od wyjazdowego zwycięstwa z Rosją, niestety musi się zadowolić "tylko" remisem 2:2.

Nasza drużyna objęła prowadzenie w 10. minucie. Strzał na rosyjską bramkę oddał wtedy Patryk Klimala, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od Igora Diwiejewa i zaskoczyła bramkarza rywali. Reprezentacja Polski do lat 21 objęła prowadzenie w ważnym meczu, jednak nacieszyła się nim tylko kwadrans.

W 25. minucie, po długim dośrodkowaniu w nasze pole karne i niepewnej interwencji Kamila Grabary, strzałem do pustej bramki do wyrównania doprowadził Daniił Utkin. Nasza drużyna, choć chwilowo dała zepchnąć się do defensywy, to do przerwy jednak prowadziła.

W doliczonym czasie pierwszej połowy gola dla drużyny Czesława Michniewicza strzelił Klimala. Napastnik Jagiellonii Białystok wykorzystał znakomity przechwyt oraz prostopadłe podanie Mateusza Bogusza. Polacy byli blisko pokonania Rosjan i znalezienia się w doskonałej sytuacji w grupie, jednak punkt z Jekaterynburga też zły nie jest.

Polska pierwsza w grupie

Po trzech kolejkach zespół Michniewicza zajmuje pierwsze miejsce z siedmioma punktami. Drugie miejsce zajmują Rosjanie, którzy mają pięć "oczek". Trzeci są Bułgarzy, którzy o godzinie 18:00 zagrają z Serbią.

Kolejny mecz drużyna Michniewicza zagra we wtorek, gdy na stadionie Widzewa podejmie Serbów. Początek spotkania o godzinie 18:00.