Pewne zwycięstwo Polski z Łotwą. Doskonały mecz Roberta Lewandowskiego!

Reprezentacja Polski pokonała Łotwę 3:0 w meczu eliminacji Euro 2020. Wszystkie gole dla naszej drużyny zdobył Robert Lewandowski.

Lewandowski potrzebuje pomocy. Brzęczek odwróci nastroje w kadrze? [SEKCJA PIŁKARSKA]

13 - tylu minut potrzebowała reprezentacja Polski, a konkretnie Robert Lewandowski, by w meczu z Łotwą strzelić dwa gole i zakończyć jakiekolwiek emocje w Rydze. W 9. minucie zespół Jerzego Brzęczka rozegrał ładną akcję, którą zakończyła wymiana podań między Lewandowskim i Sebastianem Szymańskim. Po podaniu zawodnika Dinama Moskwa nasz kapitan znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem dał nam prowadzenie.

Cztery minuty później było już 2:0. Lewą stroną przedarł się Kamil Grosicki, który zagrał w pole karne, gdzie dobrze znalazł się Lewandowski, pewnie podwyższając nasze prowadzenie.

Wynik dobry, gra niekoniecznie

Na tym pochwały dla reprezentacji Polski trzeba jednak zakończyć. Po zdobyciu dwóch bramek zespół Brzęczka wyraźnie wyhamował, a gra przypominała tę z wrześniowych meczów eliminacyjnych, za które drużyna była mocno krytykowana. Brakowało w naszej postawie przyspieszenia, elementu zaskoczenia rywala.

Mimo to okazji do podwyższenia prowadzenia nie brakowało. Dwie najlepsze miał Grosicki, jednak i w pierwszej, i w drugiej połowie nie był w stanie pokonać łotewskiego bramkarza w sytuacjach sam na sam. Golkiper gospodarzy błysnął też, gdy odbijał uderzenia z dystansu Grzegorza Krychowiaka i Krzysztofa Piątka.

Mimo wszystko wynik udało się podwyższyć. Trzecia bramka nie była jednak efektem składnej akcji naszej drużyny, tylko sporej dawki szczęścia. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym rywali piłkę kopnął Grosicki, a ta spadła pod nogi Lewandowskiego, który z bliska podwyższył na 3:0.

Po siedmiu kolejkach nasza drużyna pewnie prowadzi w grupie z dorobkiem 16 punktów. Mamy trzy "oczka" więcej od Austrii, pięć więcej od Macedonii Północnej oraz Słowenii. Izrael z ośmioma punktami jest przedostatni, a grupę bez punktu zamykają Łotysze.

Następny mecz reprezentacja Polski zagra w niedzielę, kiedy na PGE Narodowym podejmie Macedonię Północną. Początek spotkania o 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl.