Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bułgarzy oburzeni postawą reprezentacji Anglii przed meczem w Sofii

Anglicy obawiają się, że będą obrażani na tle rasistowskim podczas poniedziałkowego meczu wyjazdowego przez bułgarskich kibiców. Zapowiadają, że zejdą z boiska, jeśli gospodarze będą ich obrażać. Bułgarzy są oburzeni tym zapowiedziami.

W poniedziałek Bułgarzy i Anglicy zmierzą się w meczu eliminacji do Euro 2020. Spotkanie rozegrane zostanie w Sofii przy częściowo zamkniętych trybunach. To efekt kary, jaką UEFA nałożyła na Bułgarów po incydentach rasistowskich, do jakich doszło podczas niedawnych spotkań z Czechami i Kosowem.

Roman Kołtoń tłumaczy, dlaczego zastąpi Tomasza Hajtę:

Anglicy zejdą z boiska?

Anglicy obawiają się, że fani bułgarskiej reprezentacji mogą zachowywać się niestosownie także w stosunku do ich piłkarzy. Tammy Abraham, czarnoskóry zawodnik Chelsea Londyn, zapowiedział, że on i jego koledzy zejdą z boiska, jeśli w Sofii będą obrażani na tle rasistowskim. - Mieliśmy spotkanie poświęcone takim zachowaniom kibiców. Harry Kane na pytanie, jak radzić sobie z czymś takim, odpowiedział, że zejdziemy z boiska wszyscy razem - przyznał Abraham. 

Bułgarzy oburzeni zapowiedziami Anglików

Prezes Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej jest oburzony zapowiedziami Anglików. W liście do UEFA Borislav Mihaylov napisał: "Jestem pewien, że oskarżenia te są nie tylko niesprawiedliwe, ale też stanowią ciągłe próby zakłócenia atmosfery przed tym bardzo oczekiwanym meczem. Niesprawiedliwie określa się naszych kibiców jako ludzi skłonnych do zachowań dyskryminacyjnych. Zdajemy sobie sprawę z poprzednich incydentów, ale nie akceptujemy wyróżniania naszych fanów jako potencjalnie kłopotliwych."

Anglicy prowadzą w tabeli grupy A eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Mają 12 punktów i o trzy wyprzedzają Czechów. Bułgarzy są na ostatnim, 5. miejscu. Do tej pory zgromadzili raptem dwa punkty.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (41)
Bułgarzy oburzeni postawą reprezentacji Anglii przed meczem w Sofii
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 10 razy 6

  Prezes Bułgarskiego Związku jest oburzony a poprzednie kary od UEFA dostali za niewinność. Typowa wypowiedź dla ludzi, którzy nie panują nad sytuacją. Sofia sama sobie wystawia laurkę.

 • Miru Web

  Oceniono 6 razy 4

  Jak czytam to co piszą na tym forum "dumni biali katolicy" to wiem, że zasłużyliśmy na wszystko co nas teraz spotyka.Wielkiego prezesa dyktatorka , władzę proboszczów i prezydenta podporządkowanego dyktatorkowi.

 • baxik

  Oceniono 5 razy 3

  ale ściek w komentarzach. wielka, biała polska przy głosie.

 • jurakuz

  Oceniono 1 raz 1

  to niech Angole schodzą w cholerę będzie walkower dla Bułgarii

 • jurakuz

  Oceniono 1 raz 1

  z całego serca kibicuje Bułgarom aby dowalili tym głupim bezczelnym Angolom do zera za takie chamskie teksty

 • alderamin

  0

  ale jaja. angole najbardziej rasistowski kraj świata, będzie pouczał Bułgarów.

 • andienerven

  Oceniono 5 razy -1

  Dużo czarnoskórych występuje w reprezentacjach Czechii i Kosowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX