Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek poucza Roberta Lewandowskiego. "Takie sprawy załatwia się we własnym gronie"

Zbigniew Boniek poucza Roberta Lewandowskiego, jak ten powinien rozmawiać z mediami. - Lepiej, aby do kamery wypowiedział się z pokorą, dyplomatycznie, a swoje napięcie rozładował w szatni. Niech nawet krzyknie, czy rozwali szafkę, ale takie sprawy załatwia się we własnym gronie - powiedział prezes PZPN.

Robert Lewandowski po wrześniowych meczach reprezentacji Polski (0:2 ze Słowenią i 0:0 z Austrią) otwarcie mówił, co nie podoba mu się w grze polskiej kadry. - Musimy lepiej rozgrywać, szybciej. Oczywiście, nie będziemy grali jakoś super finezyjnie, ale poprawienie detali może sprawić, że będzie nam łatwiej - mówił kapitan reprezentacji Polski po meczu z Austrią. Po Słowenii był jeszcze bardziej krytyczny. - Brakowało momentów, dzięki którym mogliśmy powalczyć choćby o punkt - przyznał.

Zbigniew Boniek poucza Roberta Lewandowskiego

Teraz do  wypowiedzi Lewandowskiego odniósł się Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - To kapitalny piłkarz i fajny człowiek. Ale jako kapitan musi sobie zdawać sprawę, że takie wypowiedzi odbiją się szerokim echem. Przy jego statusie zawsze będzie szum. Chodzi o pewną strategię. Czy nie lepiej wyrazić takie zdanie w swoim gronie? Powiedzieć trenerom i chłopakom: "Panowie, trzeba wziąć się w garść". Co to da, gdy rzuci mocną opinię do dziennikarzy? Lepiej, żeby do kamery wypowiedział się z pokorą, dyplomatycznie, a swoje napięcia rozładował w szatni. Niech nawet krzyknie albo rozwali szafkę, lecz takie sprawy załatwia się we własnym gronie - powiedział Boniek w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

I dodał: - Był nabuzowany i niezadowolony. I nie ma się co dziwić, skoro jest przyzwyczajony do gry w Bayernie Monachium, czołowym klubie Europy, w którym ma po pięć sytuacji w meczu. Normą jest dominacja w większości meczów, a w kadrze czasem trzeba się bronić i przetrwać słabszy dzień. Wtedy ma jedną okazję, cofa się po piłkę, wdaje w wiele pojedynków, co jest męczące. Merytorycznie miał rację. Mamy kłopoty z płynnością w grze, taktyczną stabilizacją, bo wciąż szukamy optymalnego ustawienia, co odbija się na stylu i stwarzanych okazjach - ocenił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja Polski kolejne dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy zagra z Łotwą i Macedonią Północną. Pierwszy mecz odbędzie się 10.10 o godz. 20.45 w Rydze. Drugi 13.10 o godz. 20.45 na PGE Narodowym w Warszawie. Kadra Jerzego Brzęczka jest liderem grupy G. Ma dwa punkty przewagi na drugą Słowenią i trzy nad trzecią Austrią.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (128)
Zbigniew Boniek poucza Roberta Lewandowskiego. "Takie sprawy załatwia się we własnym gronie"
Zaloguj się
 • kleckiman200

  Oceniono 20 razy 16

  Lewandowski kiedyś powiedział prawdę, że Polskie szkolenie jest fatalne za rządów Bońka.

 • ton_y

  Oceniono 15 razy 13

  Słusznie, lepiej żeby nikt się nie dowiedział o głupocie i indolencji PZPN! Przecież Boniek nie może przyznać się do błędów!

 • pedro.666

  Oceniono 15 razy 13

  Tylko Łotwa i Macedonia mogą nas uratować przed Brzęczkiem. Liczę na dwa remisy. Marzę o choć jednej porażce. Dzięki, Boniek. To przez Ciebie :(

 • awitold4

  Oceniono 11 razy 11

  Nie zrozumcie mbie źle, bardzo doceniam pracę nauczycieli wuefu w podstawówkach, jednakże wydaje mi się, że trener narodowrj reprezrntacji piłki nożnej powinien posiadać inne kompetencje...

 • tiktaalik

  Oceniono 13 razy 11

  Lewy wie jak robić kontrolowane wstrząsy. Ma taką pozycję, że robi to w klubie i może robić także w reprezentacji. Z szatni nic nie wynosi. Mówi głośno to, co chce żeby wybrzmiało i żeby "góra" nie zasnęła w gabinetach.

 • kisssmyass

  Oceniono 14 razy 10

  Lewy wkurza się bo wie że to nie chodzi o brak umiejętności czy potencjału ale o zwykły brak pracy nad sobą u wielu zawodników.

 • zagraniczny-online

  Oceniono 9 razy 9

  czas zeby Zbyszek zaczal sie pakowac

 • uthark

  Oceniono 8 razy 8

  Nie o "brudach" szatni mówił Lewandowski, a jedynie o tym, co i tak wszyscy widzieli. Nie zdradzał tajemnic szatni, więc niech Boniek wyluzuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX