Zbigniew Boniek ocenił postawę reprezentacji Polski. "Musimy się zastanowić"

- Słoweńcy nie mieli wielkiej jakości, nie byli dużo lepsi, ale wygrali zasłużenie - po przegranym meczu w Lublanie powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Reprezentacja Polski przegrała w piątek w Lublanie ze Słowenią 0:2 w piątym meczu eliminacji Euro 2020. Gole dla gospodarzy strzelili Aljaz Struna oraz Andraz Sporar. Polacy zagrali bardzo słabo, mecz zakończyli tylko z jednym celnym strzałem o pierwszymi straconymi golami i punktami w tych eliminacjach.

Zbigniew Boniek ocenił postawę reprezentacji Polski i pogratulował Słowenii

Po meczu, na antenie Polsatu Sport, postawę naszej drużyny skomentował prezes PZPN, Zbigniew Boniek. - Brakowało nam jakości w ofensywie i gry kombinacyjnej na tle drużyny, która dobrze się zamknęła. Słoweńcy nie mieli wielkiej jakości, nie byli dużo lepsi, ale wygrali zasłużenie. Podwajali i potrajali w obronie, skutecznie wybijali nas z rytmu. Musimy się zastanowić co zrobić, by być bardziej nieprzewidywalni w ataku, bo przeciwko Słoweńcom byliśmy zbyt czytelni i to było naszym wielkim problemem. Trzeba umieć wygrywać, ale trzeba też umieć przegrywać, dziś gratuluję Słowenii, jedziemy dalej - powiedział.

Boniek skomentował również postawę Krystiana Bielika. Zawodnik Derby County pojawił się na boisku w 70. minucie, zmieniając Mateusza Klicha, zaliczając tym samym debiut w pierwszej reprezentacji. - Uważam, że debiut w takim momencie jest najlepszy. Wynik jest ustalony, nie ma wielkiego ciśnienia, zawodnik może pokazać wszystko co ma najlepszego. Krystian w klubie najczęściej gra jako środkowy obrońca, jednak na zgrupowaniu pokazał, że może funkcjonować jako pomocnik i uważam, że wykorzystał swoją szansę. Na razie trudno widzieć w nim lidera kadry, ale wszystko jest przed nim - powiedział Boniek.

W poniedziałek o godz. 20:45 Polacy zagrają w Warszawie z Austrią. - Na Stadionie Narodowym nikt nas dawno nie pokonał i mam nadzieję, że w poniedziałek ta dobra passa się nie skończy. Musimy wygrać,a wtedy sytuacja w grupie wróci do normy. Musimy jednak zagrać dużo lepiej niż przeciwko Słowenii, bo nikt nie podaruje nam trzech punktów - zakończył Boniek.