Robert Lewandowski ma pretensje do sędziego. "Mogliśmy pójść za ciosem"

- To była prawidłowa bramka - powiedział Robert Lewandowski w rozmowie z Polsatem Sport o sytuacji z 67. minuty spotkania Słowenia - Polska (2:0).

W 67. minucie Robert Lewandowski wygrał pojedynek główkowy i zgrał piłkę do Kamila Grosickiego, który pokonał Jana Obaka. Jednak arbiter spotkania dopatrzył się faulu napastnika Bayernu Monachium. To była bardzo kontrowersyjna decyzja.

Robert Lewandowski: Mogliśmy pójść za ciosem

- Wygrałem pojedynek w powietrzu, zgrałem piłkę do Grosickiego. To była prawidłowa bramka, mogliśmy pójść za ciosem, czasem takie bramki pomagają. Popełniliśmy dwa, trzy błędy, nie byliśmy konsekwentni, zabrakło nam spokoju w kreowaniu i rozgrywaniu - stwierdził Robert Lewandowski. I dodał: - Dużo szwankowało, musimy dokonać zmian, przede wszystkim w grze. Austria jest w formie, wygrała wyraźnie swój mecz [6:0 z Łotwą - dop. red.]. Gramy jednak u siebie i musimy pokazać, że mecz ze Słowenią był wypadkiem przy pracy i musimy pokazać swoje prawdziwe oblicze, to jak potrafimy grać.

Reprezentacja Polski w poniedziałek zmierzy się z Austrią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ekipa Jerzego Brzęczka nadal jest liderem grupy G eliminacji Euro 2020. Ma 12 punktów i wyprzedza Austrię (9 pkt), Słowenię (8 pkt), Izrael (8 pkt), Macedonię Płn. (5 pkt) i Łotwę (0 pkt).

Komentarze (42)
  • gryzli5

Oceniono 9 razy 9

Do ciapciaków jadących tu po Lewym....przeczytajcie to co jest napisane ze zrozumieniem.On się nie tłumaczy tylko mówi o tej jednej konkretnej sytuacji. wszyscy widzieli że gol był zdobyty prawidłowo. Co do reszty to pełna kicha -zagrali jakby się pierwszy raz w życiu widzieli a Pazdan który jakoby jest w giga formie to totalny dramat -zero prędkości i umiejętności odpowiedniego ustawienia się co jest najważniejsze w robocie stopera.

• 6nine9

Oceniono 7 razy 7

Nie wiem jak w ogóle mogło komuś przyjść do głowy ze tam był jakiś faul. Nie oskarżam szybko sędziów, ale tu sprawa jest ewidentna. Liniowy też nic nie pokazywał. Skandal.

• tomaszslezak

Oceniono 8 razy 6

jak zwykle winni są inni
    POLACY NIE POTRAFIĄ SKLECIĆ JEDNEJ DŁUŻSZEJ PORZĄDNEJ AKCJI

• b0sy

Oceniono 5 razy 5

oglądałem powtórkę jakieś 35 razy i wątpię, żeby jakikolwiek sędzia w jakiejkolwiek lidze odgwizdał to jako faul. dlaczego nie ma varu? po to, żeby w takich sytuacjach gwizdać. dlaczego? żeby zapewnić kibicom emocje do samego końca eliminacji (hajc). smutne, ale prawdziwe.

• marek804

Co oni robili na zgrupowaniu, że w meczu nie potrafili sklecić żadnej porządnej akcji ofensywnej? Jeśli tak będzie z Austrią to znowu będzie w plecy i płacz, że straciliśmy 1 miejsce.