Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były reprezentant Polski krytykuje Piotra Zielińskiego. "Za mało daje kadrze"

- Moim zdaniem za mało daje kadrze - w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział Marek Citko, odpowiadając na pytanie o znaczenie Piotra Zielińskiego w reprezentacji Polski. Gra pomocnika Napoli w kadrze wciąż u wielu osób wywołuje mieszane odczucia.

Bardzo dobry występ w czerwcowym meczu z Izraelem (4:0) nie sprawił, że Piotr Zieliński uciszył wszystkich krytyków. Pomocnik Napoli w kwalifikacjach Euro 2020 wystąpił we wszystkich spotkaniach, w których spisywał się bardzo dobrze.

Wiele osób wciąż twierdzi jednak, że 25-latek za mało wnosi do gry drużyny Jerzego Brzęczka. Jedną z nich jest były reprezentant Polski, Marek Citko.

Jego zdaniem pomocnik w reprezentacji wciąż nie gra na miarę swoich możliwości. - Przypuszczam, że nie jest w stanie poradzić sobie z jakąś barierą psychiczną i wziąć na siebie odpowiedzialności, z rozmachem kierując grą. Lider to nie jest, a na to liczono. Moim zdaniem za mało daje kadrze - powiedział Citko w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

I dodał, sugerując najlepsze ustawienie dla reprezentacji: Powtarzam od kilku lat – reprezentacja Polski musi grać systemem 4-4-2, a nie próbowanym bez skutku 4-3-3. Do tego potrzebowalibyśmy kreatywnych piłkarzy w środku pola. System należy kroić pod posiadany materiał ludzki. Grać na dwóch napastników – nie mamy innego wyjścia.

Wiele wskazuje na to, że w piątek wieczorem Polacy zagrają w ustawieniu, o jakim powiedział Citko. Selekcjoner prawdopodobnie zdecyduje się bowiem na system 4-4-2, w ataku stawiając na Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka. W podstawowej jedenastce znajdzie się także Piotr Zieliński, który zagra na prawym skrzydle.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (44)
Były reprezentant Polski krytykuje Piotra Zielińskiego. "Za mało daje kadrze"
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 5 razy 5

  Sam się często nad tym zastanawiam i też nie mogę zrozumieć tego fenomenu. Piotr Zieliński ma papiery na piłkarza światowego formatu, dawno nie mieliśmy tak uzdolnionego pomocnika. A jednak jego gra to loteria, nigdy nie wiadomo którego Piotra zobaczymy. I to zarówno w reprezentacji jak i w Napoli.

 • wozdo

  Oceniono 6 razy 2

  w Napoli też daje mało - wystarczy obejrzec jak gra Zielu w meczach przeciw Juve - pałęta się po boisku jak dziecko we mgle. A podobno chciał go Klopp do Liverpoolu........

 • pcat

  Oceniono 6 razy 2

  Marek Citko był fenomenem - przez rok woził jak chciał najlepszych obrońców świata i zakładał im siatki. Kohler, Maldini czy Roberto Carlos, bez znaczenia.
  Ale to trwało jakiś rok.
  Piotr Zieliński jest wyceniany na 60-70 mln EUR i gra w pierwszej jedenastce u Ancelottiego, trenerskiej legendy.
  Na miejscu Pana Marka byłbym ostrożniejszy w swoich opiniach.

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  Jak dla mnie to powyższa opinia jest właściwa bo np Ja bym Zielińskiego w kadrze trzymał tylko w rezerwie a i to byłoby dużo - pewnie moja opinia jest zbyt subiektywna i laicka.

 • piotrowin

  Oceniono 1 raz 1

  twierdzenie, że Zieliński we wszystkich meczach eliminacji ME grał bardzo dobrze mogło wyjść tylko od jego kochanka(ki) lub kogoś równie zaślepionego. jedno lub 2 celne podania do przodu i ze 3 celne (ale niezbyt silne) strzaly na bramkę na mecz, to zdecydowanie za mało na okreslenie wystepu jako dobrego!

 • sir.fred

  0

  Zieliński nie ma osobowości lidera, więc tego po nim nie oczekujmy. Gra dobrze, potrafi podciągnąć akcję do przodu, nieźle podaje. Nie kopie na pałę, jak cała nasza obrona i pozostali pomocnicy. Powinien częściej wykonywać rzuty rożne i wolne z pozycji nie nadających się do bezpośredniego strzału, bo robi to najlepiej w tej reprezentacji.
  Citko natomiast trochę pobredza. 4-3-3 próbowaliśmy grać chyba raz, w jakimś meczu towarzyskim na początku ery Brzęczka. Nawałka i Smuda też tego próbowali w pojedynczych meczach, z desperacji. W meczach o stawkę niemal zawsze gramy 4-4-2 albo 4-2-3-1.
  4-3-3 to w ogóle świetny system, ale gdy ma się nie tylko pomocników, ale i skrzydłowych najwyższej jakości. My akurat mamy bogactwo na środku ataku, więc naturalne jest, że ten system nie jest dla nas.

 • udibidi03

  0

  Citko , to jest legenda czasu wielkiej smuty! Przeciętny gracz, jego legendę zbudowała kontuzja

 • j666

  Oceniono 2 razy 0

  To taki piłkarski Grzegorz Filipowski.

 • d34mariusz

  Oceniono 2 razy 0

  Zgadza się. Zieliński gra słabo. Powinien wzorowac się na Kaziu Deynie. A jest praktycznie mało widoczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX