Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek wskazał pozycję Polski w światowym futbolu. "To jest nasze miejsce"

Zbigniew Boniek wskazał miejsce polskiej reprezentacji w światowym futbolu. - Kiedy przychodziłem do związku, znajdowaliśmy się na 78. miejscu w rankingu FIFA. Później był taki okres, że byliśmy na siódmym, ósmym. Teraz jesteśmy na dwudziestym. To jest nasze miejsce - od 15. do 25., może do 30 - powiedział Boniek.

Reprezentacja Polski rozegra w najbliższych dniach kolejne mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020. W piątek Polacy zagrają w Lublanie ze Słowenią, a w poniedziałek w Warszawie z Austrią. Przed tymi meczami głos zabrał Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej został zapytany, w jakim miejscu w hierarchi światowego futbolu widzi naszą reprezentację.

Zbigniew Boniek o pozycji polskiej reprezentacji w światowym futbolu

- Kiedy przychodziłem do związku, znajdowaliśmy się na 78. miejscu w rankingu FIFA. Później był taki okres, że byliśmy na siódmym, ósmym. Teraz jesteśmy na dwudziestym. To jest nasze miejsce - od 15. do 25., może do 30 - powiedział Boniek.

Jeśli wyniki pozostałych spotkań naszej grupy ułożą się dla nas dobrze, to już we wrześniu biało-czerwoni mogą uzyskać awans na przyszłoroczne Euro. - Ja się w takie wyliczenia nie bawię. Tak samo jak w mówienie, że jest jakiś łatwy mecz. O tym, czy mecz był łatwy, można powiedzieć po jego zakończeniu. Uważam, że czekają nas dwa ciężkie spotkania - dodał Boniek.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (34)
Zbigniew Boniek wskazał pozycję Polski w światowym futbolu. "To jest nasze miejsce"
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 16 razy 14

  Rozsądna ocena. Miejsce "15-25, a może 30", jeśli stabilne, oznacza stałą obecność w ME i MŚ. Gdzie z grupy raczej się nie wychodzi, daleko od strefy medalowej, ale pewne odprawianie z kwitkiem słabeuszy w eliminacjach. Przecież właśnie to mamy!
  Miejsce 7. było mega naciągane, wiemy jakimi sposobami i w jakim celu. W "top 10" są drużyny kompletne, mające min. 11 świetnych piłkarzy. My nie mamy pomocy, więc na więcej nie zasługujemy.

 • gunston

  Oceniono 9 razy 7

  Nie ma to jak skromność. Rozumiem, że to jest zarzut skierowany w kierunku swojego poprzednika - Grzegorza Laty bo to za jego kadencji było to 78 miejsce w rankingu.
  Tak naprawdę, to Boniek przede wszystkim poprawił wizerunek PZPN, jest zdecydowanie bardziej medialny i inteligentniejszy od Laty. PZPN może do tej układanki dorzucić trenera ale reszta zależy od zagranicznych klubów, w których prawie wszyscy nasi reprezentanci grają. A na to PZPN wpływ ma niewielki.
  Natomiast nie zdziwiłbym się wcale gdyby polska liga znajdowała się obecnie na 78 miejscu w światowym rankingu. Pytanie kto się za ten stan poczuwa do odpowiedzialności? Znając polskie realia - pewnie nikt.

 • justsaying

  Oceniono 5 razy 3

  W sumie to 30 miejsce nie takie zle pod warunkiem ze się wygrywa eliminacje na Euro i MS i się regularnie odpada w fazach grupowych

 • pawelmol1976

  Oceniono 6 razy 2

  reprezentacja to rzeczywiście jest tak gdzieś 'trochę za czołówką ale z ambicjami'
  a ekstraklapa to już od jakiegoś czasu jest memem
  można by się popastwić nad szkoleniem młodzieży, radzeniem sobie z kibolstwem i tak dalej - po co ?

 • maarcoo19

  0

  tego juz sie nie da sluchac, jak Lewandowski skonczy kariere reprezentacyjna lub odejdzie gdzies do Chin a stanie sie to pewnie szybciej niz sie spodziewamy, to reprezentacja znajdzie sie dokladnie tam gdzie jest polska pilka klubowa., ktora w momencie przyjscia Bonka miala regularnie 2 druzyny w fazie grupowej ligi europy,a co jest teraz lepiej nie wspominac.

 • slimslider

  Oceniono 2 razy 0

  Miejsce polskiej reprezentacji jest i będzie takie jak ich gra..., a nie co Boniek wskazał.

 • gregorecny

  Oceniono 8 razy 0

  Pamiętam jak w 2012 roku Boniek jako kandydat PZPN obiecywał uzdrowienie Polskiej piłki oraz Ligi. Po 8 latach jest tak samo a nawet gorzej.Ponieważ szkolenie młodzieżówki leży , poziom reprezentacji taki sam (klęska na mś) , Polska Liga leży - we wrześniu żadna drużyna klubowa nie gra w europie kolejny raz z rzędu, kibole racami szaleją. Za Listkiewicza i Laty znacznie częsciej awansowaliśmy do fazy grupowej ligi Europy (Lech legia wisła itd), ponadto budowaliśmy stadiony na wielką imprezę EURO2012, poza tym awanse tak samo były do mś me 2002 2006 2008 . Boniek = stagnacja.

 • wampirex

  Oceniono 4 razy 0

  ORLEN kupil to miejsce,bo ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTEPCZA pod nazwa PZPN nie da ani grosza..... RUDE ZLODZIEJE....

 • vovik

  Oceniono 3 razy -1

  - "Kiedy przychodziłem do związku, znajdowaliśmy się na 78. miejscu w rankingu FIFA. Później był taki okres, że byliśmy na siódmym, ósmym. Teraz jesteśmy na dwudziestym"

  On sobie przypisuje jako zasługę wyniki reprezentacji? ...lol...
  Nie tylko on nie ma na nią pozytywnego wpływu, to jeszcze sam się zastrzegał na początku, że on "za reprezentacje nie odpowiada" (kiedy wyniki nie były pewne).

  Ten człowiek jest po prostu żałosnym krętaczem.
  Boniek jest jak Trump. Nawet trawę maluje na zielono, jak Trump dorysowuje sobie flamastrem na mapie huraganu kreskę, żeby na jego wyszło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX