Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kto zastąpi Glika w meczu ze Słowenią? "Bardziej będzie potrzebny na Austrię"

Na tym zgrupowaniu Glik nie odbył z kadrą żadnego treningu. Decyzja co do jego występu w meczu ze Słowenią zapadnie po wieczornych zajęciach w Ljubljanie. - Nie ma konieczności, by on grał. Lepiej dać mu dojść do siebie. Może będzie bardziej potrzebny na mecz z Austrią - opisuję nam sytuację jego menadżer.

Bez żadnego treningu na tym zgrupowaniu Kamil Glik poleciał z kadrą na mecz do Ljubljany. Czy zagra ze Słowenią okaże się po wieczornych zajęciach. Sytuacja wydaje się jednak jasna. Nikt nie będzie chciał ryzykować i wstawiać do składu zawodnika, który ma problem z bieganiem. Glika od niedzielnego meczu ze Strasburgiem mocno boli mięsień czworogłowy. Menadżer piłkarza przyznaje, że nie jest to groźny uraz, ale uraz niewdzięczny, przeszkadzający w normalnym funkcjonowaniu.

Zdaniem Jarosława Kołakowskiego, piłkarz rzeczywiście może być oszczędzony, bo polska kadra nie ma noża na gardle. Na mecz ze Słowenią jedzie jako lider grupy, więc podejmowanie zbędnego ryzyka wydaje się mało prawdopodobne.

- Nasza sytuacja w grupie na razie jest na tyle komfortowa, że nie ma co ryzykować. Nie ma konieczności, by on grał. Lepiej dać mu dojść do siebie. Może będzie bardziej potrzebny na mecz z Austrią. Ostateczną decyzję w czwartek wieczorem podejmie jednak wraz z Kamilem lekarz i trener kadry – przyznaje Kołakowski.

Wszystko wskazuje na to, że Glik to Ljubljany pojedzie jako widz, na czwartkowym treningu nie wystąpi, bądź będzie ćwiczył indywidualnie. Spotkanie obejrzy z trybun i dzięki temu zyska dodatkowe 4 dni na dojście do siebie. Obrońcę AS Monaco w piątkowej walce o punkty może zastąpić Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, czy Krystian Bielik (choć on bardziej przymierzany jest na defensywną pomoc). Drobne kłopoty miał ostatnio też Grzegorz Krychowiak, ale zawodnik Lokomotiwu w środę odbył już pierwszy trening z drużyną.

Polacy ze Słowenią zagrają w piątek o 20:45. Austriaków podejmą w poniedziałek w tej samej porze na PGE Narodowym.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (6)
Kto zastąpi Glika w meczu ze Słowenią? "Bardziej będzie potrzebny na Austrię"
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Sosnowski - widział Pan w jakiej dyspozycji jest Glik?? Dlaczego uważa Pan, że ma grać? Za co? Za zasługi?? Facet jest na wylocie z Monaco, może warto by przestać płakać, że ma kontuzję a cieszyć się, że zagra ktoś kto jest w formie??

 • szpaniak

  Oceniono 1 raz -1

  Brzęczek jak tam...bez zmian

 • lionold

  Oceniono 2 razy -2

  Nowe eliminacje nowa telenowela pizdela z Glikiem w roli gównej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX