Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek nie zgadza się z Robertem Lewandowskim. "Zadam mu pytanie"

Robert Lewandowski niedawno skrytykował grę młodzieżowych reprezentacji Polski do lat 20 (na mistrzostwach świata) i do lat 21 (na mistrzostwach Europy). Z jego opinią nie zgadza się prezes PZPN Zbigniew Boniek.

- Ja jeszcze przed turniejem wiedziałem, co będzie. Wiedziałem, że wszystko będzie robione pod wynik. Tam nie było gry. Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie w przyszłości się nadawał do reprezentacji seniorskiej. Jeśli w wieku 20 czy 21 lat grasz tylko defensywnie i ustawiasz sie z tyłu, to jak mamy nauczyć młodych piłkarzy, żeby podejmowali ryzyko? - powiedział Robert Lewandowski w rozmowie ze "Sportowymi Faktami", krytykując postawę ekip Jacka Magiery i Czesława Michniewicza. Jego zdaniem taktyka i szkolenie piłkarzy w Polsce skupia się od początku wyłącznie na osiąganiu odpowiedniego wyniku.

Zbigniew Boniek: Nie zgadzam się z Robertem Lewandowskim

Nie jestem od recenzowania słów Roberta, ale nie zgodzę się z opinią, że lepiej atakować i przegrać. Zapytam Roberta, czy wolałby z Bayernem wygrać Ligę Mistrzów dzięki defensywnej taktyce, czy lepiej jednak przegrać, atakując. Ja, jako prezes PZPN-u jako pierwszy chciałbym, abyśmy atakowali cały czas i dominowali, ale trzeba patrzyć na to, czy mamy potencjał w drużynie, aby tak grać

- powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią. Dodał również, że "różnica zdań prowadzi do postępu". Na MŚ U-20 reprezentacja Polski wyszła z grupy z trzeciego miejsca i odpadła w 1/8 finału, za to kadra U-21 wygrała dwa z trzech spotkań na Euro, ale zajęła trzecie miejsce w grupie i nie awansowała do półfinału (który gwarantowałby również występ na igrzyskach olimpijskich).

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (22)
Zbigniew Boniek nie zgadza się z Robertem Lewandowskim. "Zadam mu pytanie"
Zaloguj się
 • thrak401

  Oceniono 5 razy 5

  Moim znaniem to Boniek nie ma racji. W piłce seniorskiej liczy się wynik, natomiast w juniorskiej liczy się przygotowanie zawodnika do piłki seniorskiej, a wynik jest drugorzędny. Nasi zagrali na wynik, za co nie mogę ich winić, bo taka jest presja ze strony środowiska, dziennikarzy i kibiców. Jest to oczywiście szkodliwe i destrukcyjne w procesie szkolenia zawodnika.

 • glencok

  Oceniono 5 razy 5

  Nie chodzi odefensywną taktykę. Ja widziałem fuksem wygrany mevz z Włochami tylko dzięki brakowi skuteczniści Włochów i potem fragmenty wpi.....alu od Hiszpanów. Nie było defensywnej taktyki tylko słaba gra i o to chodziło Lewemu

 • rascal76

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko, że Polacy przegrali i odpadli z grupy.

 • enedue3

  Oceniono 3 razy 3

  Niech jegomość Boniek zwróci się o poradę do polskiego prezesa siatkówki, żeby ten wytłumaczył, jak to jest, że mamy dwie równorzędne reprezentacje seniorski A i B a gdyby Hayden zechciał to byłaby trzecia C. Młodzi chłopcy napierdzielają kogo chcą nawet takich Brazylijczyków, są dobrzy w każdym elemencie gry :))

 • gregorecny

  Oceniono 2 razy 2

  Boniek nie tlumacz się, rządzisz 7 lat na stołku PZPN. A jaki Skutek ? Młodzieżówka leży- przypominam turniej ME21 w Polsce w 2017 za Dorny gdzie zagraliśmy nawet o klasę gorzej od Słowacji w grupie i odpadliśmy z kretesem. Tak samo za Magiery u20 w 2019. A co z rocznikami u16 u 19 ? warto zobaczyć cały poziom . Dodajmy do tego polską ligę - Jedna z najgorszych lig w europie, brak awansów do rozgrywek pucharowym LM LE. Najgorsze MŚ w Rosji w historii uczesynictwa polskich drużyn,

 • ms123456

  Oceniono 2 razy 2

  i jeden i drugi ma sporo racji. Moze i w finale LM warto by bylo zagrac defensywnie zeby wygrac tak jak powiedzial Boniek. Ale generalnie pilkarz w dzisiejszej pilce musi byc wszechstronny i wtedy ma szanse na gre w topowych klubach i topowych ligach w Europie i bedzie z niego lepszy pozytek w reprezentacji. Niestety realia pokazuja ze polskich pilkarzy (szczegolnie pomocnikow) jest w Europie za malo. Czyli szwankuje szkolenie w polskiej pilce,to co powiedzial Lewandowski. Umiejetnosci naszych pilkarzy szczegolnie weryfikuja duze turnieje-MS czy ME w roznych kategoriach wiekowych. Trzeba lepiej szkolic,zeby miec lepszych pomocnikow i skrzydlowych w przyszlosci. A wszystkim naszym pilkarzom potrzeba lepszej techniki,lepszego dryblingu,lepszej gry w ataku pozycyjnym,szybszego myslenia na boisku,lepszego wychodzenia na pozycje itd.

 • oloros11

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma dalej systemu szkolenia takiego jaki maja w najlepszych ligach skupiają się na transferach oboje z panów mówią już o taktyce ale z kim tu rozmawiać jak nasi piłkarze maja kłopoty z przyjęciem piłki!!!!!

 • vovik

  Oceniono 1 raz 1

  "Gość p..."
  Boniek przyznaje, że u młodzików zależy mu głównie, a wręcz tylko na wyniku. Czyli wszystko postawione na głowie w rudym PZPN.
  Powiadał, że za klęski reprezentacji on nie odpowiada. On odpowiada za reprezentację młodzików. Kiedy młodzi dostają bęcki od Wysp Owczych (remisy), to mówi, że on odpowiada za jeszcze młodszych i efekty "jego pracy" widać będzie za wiele lat. ...lol...

  Teraz już wszystkie grupy młodzieżowe dostały bęcki. Za co odpowiada teraz Boniek? Za futbol kobiecy?

  Bonio ma motto: "Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie? Co by tu jeszcze?".

  PZPN pod jego rządami ma same klęski. I nic dziwnego. Szkolenie młodych u Bońka, to próby osiągania "wyników" (nawet ich nie było) w nieistotnych i nikogo nie obchodzących turniejach U-20, U-21. Bonio podnieca się błahostkami jak podstarzały dziadzio.

  Na Twitterze Boniek tak bardzo się udzielał. Ale porażka 0:5 z Hiszpanią go chyba ostatecznie dobiła.
  Ostatnie wpisy są 22 czerwca:

  -Po marzenia! __________ #ESPPOL 🇪𐇸🇵🇱 za 180 minut
  a potem już tylko:
  -Dziękuje Drużynie za 2 lata pracy.🇵🇱🇵🇱Wygrali lepsi. Teraz odpoczynek. Wyłączam TT. Do zobaczenia.

  Żałosne czasy PZPN. Pyskacz na tronie, to nie ekspert. Coś jak Lato.

 • tomcioned

  Oceniono 1 raz 1

  Myślałem że Boniek nie przesiąknie betonem. Cóż...niestety myliłem się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX