Leo Messi wyrzucony z boiska. Kuriozalna decyzja sędziego. Argentyna trzecia w Copa America

W meczu o trzecie miejsce piłkarskiego Copa America sędzia jeszcze przed przerwą usunął z boiska Leo Messiego i Gary'ego Medela, podejmując kuriozalną decyzję. Argentyna wygrała 2:1 po bramkach Sergio Aguero i Paulo Dybali. Jedyną bramkę dla Chile zdobył Arturo Vidal z rzutu karnego.

Była 37. minuta meczu o trzecie miejsce w Copa America, gdy Leo Messi przegrał pojedynek z Garym Medelem o piłkę. Po chwili obaj piłkarze starli się ze sobą, za co sędzia Mario Diaz de Vivar postanowił wyrzucić obu zawodników z boiska.

Jego decyzja była trudna do zrozumienia. Messi pewnie zasłużył na żółtą kartkę (sprowokował Medela lekkim pchnięciem, po tym jak przegrał z nim pojedynek o piłkę), Medel tym bardziej, po tym jak doskoczył do Messiego wymierzać sprawiedliwość. Ale dwie czerwone kartki to za surowa kara, przede wszystkim dla Argentyńczyka, który w tym starciu głównie się bronił. To dopiero druga czerwona kartka w karierze Messiego, druga w meczu kadry. Pierwszą dostał w debiucie w reprezentacji w meczu z Węgrami w 2005 roku.

Argentyna 3. w Copa America

Argentyna prowadziła do przerwy 2:0. Najpierw w 11. minucie spotkania Leo Messi wykorzystał zamieszanie na środku boiska, prostopadle podał do Sergio Aguero, który minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Dziesięć minut później błąd obrońców wykorzystał Paulo Dybala, pewnie pokonując Gabriela Ariasa.

Od początku drugiej połowy piłkarze Chile rzucili się do ataku, co przyniosło skutek już w 58. minucie meczu. Sędzia po weryfikacji VAR podyktował "jedenastkę" po faulu Giovaniego Lo Celso, którą silnym strzałem w środek bramki na gola zamienił Arturo Vidal. Pomimo wielu ataków nie zdołali doprowadzić do wyrównania, co oznacza, że to Argentyńczycy w tegorocznym Copa America zajęła 3. miejsce.