Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski padł ofiarą oszustów. Sprawą zajęła się prokuratura

- Wizerunek Roberta Lewandowskiego był bezprawnie wykorzystywany. Sprawę bada prokuratura - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Robert Lewandowski to jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Wiele firm marzy o tym, by mógł ich reklamować. Jedna z nich postanowiła nawet wykorzystać wizerunek piłkarza bez jego zgody.

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", bezprawnym działaniem oszustów zajmuje się teraz prokuratura. Wśród poszkodowanym ma być także była minister finansów, a obecnie członek zarządu Narodowego Banku Polskiego.

W wyprodukowanym materiale Lewandowski miał zachęcać do handlowania bitcoinem, kryptowalutą wprowadzoną w 2009 roku. Zacytowane zostały także słowa kapitana polskiej kadry z wywiadu, którego w rzeczywistości nigdy nie było. Całość została opublikowana na Facebooku.

- Wizerunek Roberta Lewandowski został wykorzystany bez naszej wiedzy. Firma, która się tego dopuściła, łamie prawo i wprowadza opinię publiczną w błąd - powiedział Tomasz Zawiślak, współpracownik reprezentanta Polski.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (22)
Robert Lewandowski padł ofiarą oszustów. Sprawą zajęła się prokuratura
Zaloguj się
 • leoleo

  Oceniono 9 razy 7

  a, jeżeli oszukali go tylko na twarz to strata niewielka...

 • evergreen111

  Oceniono 9 razy 7

  Też mi coś! WSZYSCY POLACY są ofiarami bezprawnych działań politycznych oszustów !

 • annoyingpixel

  Oceniono 5 razy 5

  To nie jest problem ludzi bogatych, tylko ogólnie problem, bo jakbyś się czuł jakby ktoś wziął bez Twojej zgody Twoje zdjęcie, dokleił jakieś słowa których nigdy nie powiedziałeś i pokazywał milionom ludzi żeby coś im sprzedać.

  A że jest to za bardzo nagłaśniane, bo dzień bez artykułu o Lewym to dzień stracony i wszyscy już tym rzygają, to inna sprawa :)

 • tomasz_problem

  Oceniono 4 razy 4

  sprawa dotyczy (to jest moje zdanie) kryptowalotowej piramidy finansowej a wykorzystanie wizerunku Lewandowskiego (do tego bez jego zgody) na bank napędziło im mnóstwo naiwnych.
  Prokuratura powinna znaleźć tych co organizowali proceder a Lewandowski i Wojewódzki powinni im wytoczyć dodatkowe procesy cywilne...

 • elpapiotr2

  Oceniono 7 razy 1

  To nie jest fair. W końcu kasa mu śmignęła koło nosa.

 • szafir51

  0

  Przeczytałem ten tekst na FB z Lewandowskim, który zdradzał jak zarabiać miliony... W mordę jeża, jak trzeba być naiwnym, żeby w to wierzyć? Ameby bez jednej szarej komórki wpłacały kasę na ten scam.
  Nie dziwię się prawnikom Lewandowskiego, że w ten sposób odcinają się od szwindla. Zresztą na Gazecie też widziałem te reklamy, ale może to adsense po przeczytaniu tekstu z FB.

 • Jan Moras

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego nie chcą okradać Sławka Peszki? Za biedny?

 • segregator-a5

  Oceniono 4 razy 0

  Ten red. DS to istna taśma produkcyjna. Skończył trzymającą w napięciu serię o Kyrgiosie i przystąpił do produkcji o Lolku. Smaczku dodaje bardzo ceniona przez tutejszych redaktorów otwarta japa. Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX