Leo Messi wściekły na sędziów po odpadnięciu z Copa America: To niewiarygodne

Argentyna przegrała z Brazylią 0:2 w półfinale Copa America. Po spotkaniu na pracę sędziów narzekał Leo Messi. - Nawet nie sprawdzili VAR-u. To niewiarygodne - powiedział kapitan Argentyńczyków.

Argentyńczycy są przekonani, że sędzia Roddy Zambrano powinien podyktować dla nich dwa rzuty karne podczas spotkania półfinałowego Copa America z Brazylią. W 71. minucie Dani Alves miał faulować Sergio Aguero, a tuż po tym poszła kontra na 2:0 dla Brazylii. Z kolei w 84. minucie Arthur miał faulować Nicolasa Otamendiego.

Po spotkaniu głos zabrał kapitan Argentyńczyków, Leo Messi. - Sądzę, że rozegraliśmy naprawdę wspaniały mecz. Pokazaliśmy się ze świetnej strony, a oni w żadnym wypadku nie byli od nas lepsi. Wcześnie strzelili gola, a druga bramka padła zaraz po tym, jak sędziowie nie odgwizdali rzutu karnego po faulu na Sergio Aguero - stwierdził piłkarz Barcelony.

Leo Messi: Nawet nie sprawdzili VAR-u. To niewiarygodne

Messi dodał także, że sędziowie jego zdaniem popełnili więcej błędów. - Pokazali mnóstwo bzdurnych kartek, a w przypadku faulu na Aguero nawet nie sprawdzili VAR-u. To niewiarygodne. Tak działo się przez całe spotkanie. Już przy pierwszym kontakcie zawsze gwizdali na korzyść Brazylii i tego rodzaju bzdurne decyzje ciągle nas rozpraszały - nie krył irytacji.

CONMEBOL zareaguje?

Argentyńczyk ma nadzieję, że Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CONMEBOL) wyciągnie konsekwencje z tego meczu. - Oczywiście nie ma dla nas żadnych wymówek, ale należy się temu wszystkiemu przyjrzeć, przeanalizować i mam nadzieję, że CONMEBOL coś z tym zrobi - powiedział.

Brazylia awansowała do finału Copa Amercia. Zmierzy się w nim z lepszy z pary Chile - Peru. Z przegranym zaś Argentyna zagra w spotkaniu o 3. miejsce.