Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA zareagowała na "przekręt" w meczu Euro U-21. "To się nie może nigdy powtórzyć"

Nie milkną kontrowersje związane z meczem Rumunia - Francja podczas Euro U-21. W spotkaniu tym padł wynik 0:0, który obu drużynom dał awans do półfinału kosztem Włochów. - Od dłuższego czasu myśleliśmy o tym, by na mistrzostwach grało 16 drużyn. Zmienimy to od kolejnego turnieju - mówi prezydent UEFA, Aleksander Ceferin.

Przypomnijmy: na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy do lat 21 grało 12 ekip. Awans do półfinału uzyskali zwycięzcy trzech grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Z pierwszego miejsca do 1/2 wyszły Hiszpania, Niemcy i Rumunia. Francja zaś zajęła drugą pozycję w grupie C, która umożliwiła jej występ w półfinale kosztem Włochów.

Przed ostatnim spotkaniem grupy C Rumunia - Francja to Włosi byli najlepszą drużyna z drugiego miejsca (punkty i bramki). Gospodarze turnieju obawiali się jednak, że Rumuni z Francuzami zagrają na 0:0. Wynik ten oznaczał awans dla obu zespołów. Po bardzo nudnym spotkaniu padł rzeczywiście bezbramkowy remis, który wyrzucił Włochów z turnieju.

UEFA zmienia zasady Euro U-21

- Od dłuższego czasu myśleliśmy o tym, by na mistrzostwach grało 16 drużyn. Zmienimy to od kolejnego turnieju - mówi prezydent UEFA, Aleksander Ceferin. Oznacza to, że na Euro U-21 w 2021 roku zagra 16, a nie 12 ekip. Dzięki temu nie będzie możliwości, by wyniki z jednej grupy decydowały o losach awansu drużyny z innej grupy. - To najlepsze rozwiązanie, ponieważ to, co stało się z Włochami, nigdy nie może się powtórzyć - przyznaje Ceferin. "Przekrętu" na Euro U-21 udałoby się uniknąć także wtedy, gdyby zastosowano system Shary.W finale mistrzostw Europy do lat 21 Hiszpanie pokonali Niemców 2:1.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (25)
UEFA zareagowała na "przekręt" w meczu Euro U-21. "To się nie może nigdy powtórzyć"
Zaloguj się
 • enduro

  Oceniono 8 razy 8

  ktoś zapomniał jak na seniorskim EURO 2004 dania i szwecja zagrały na wynik 2:2 i tym samym wyeliminowały wlochy, które też grały w tej samej grupie ??

 • kostol81

  Oceniono 5 razy 3

  Dopóki będą jakieś możliwości w regulaminie, które przynoszą jakąś korzyść kunktatorską, dopóty zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał na tym skorzystać. Vide Reprezentacja Polski np. nie grała meczy towarzyskich przed Mundialem w Rosji i podskoczyła w rankingu FIFA na tyle, że mogli grać na turnieju z takimi "cieniasami" jak Japonia, Senegal czy Kolumbia.... ;-)))

 • sztucznypolak

  Oceniono 17 razy 3

  Wladze kopanej zachowuja sie jak PiS. Zawsze wiedza najlepiej, a jak dostana obuchem w leb to sie dziwia.
  Ale to zrozumiale. Ten sam poziom intelektualny, korupcji i arogancji.

 • firebirderek

  Oceniono 4 razy 2

  dwa czy trzy lata temu Legia z Lechią chciały zrobić ten sam przekręt w ostatniej kolejce.Przez cały mecz obie drużyny waliły w H***a .Dopiero jak Jaga doprowadziła do remisu z Lechem nagle się K****** obudzili i zaczeli grać o zwycięstwo

 • Kacper Klewin

  Oceniono 6 razy 2

  Placzą tylko dlatego bo to byli gospodarze a jak by to był ktoś inny to było by dobrze

 • incipit

  Oceniono 3 razy 1

  Jak regulamin daje się wykorzystywać, to winę ponoszą jedynie twórcy głupiego regulaminu.

 • kubilaj2

  Oceniono 1 raz 1

  Zamiast systemu grupowego(w którym ilość drużyn nie przeszkadza kombinowaniu, patrz podany przykład Dania-Szwecja z 2004), proponowałbym stare, dobre czasy: przegrany odpada.

 • spectator_zm

  Oceniono 3 razy 1

  Wreszcie jakiś głos rozsądku. W takich turniejach powinno występować po 16 drużyn, i to zarówno w juniorskim Euro, jak i w seniorskim!
  Na cholerę komu 24 drużyny w dorosłym Euro? 16 to byłaby optymalna liczba. Awansuję po dwie z grupy i tyle...

 • aiwarikiar

  Oceniono 9 razy 1

  Jaki przekręt? Trzeba było tylko wygrać, lub nawet zremisować z Polską i by awansowali. A że makarony nie podołali temu zadaniu, to mogą mieć żale tylko i wyłącznie do siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX