Pogromcy Polaków wygrali mistrzostwa Europy U-21! Zasłużony triumf Hiszpanii

Hiszpania mistrzem Europy do lat 21! W finale pokonała Niemcy 2:1, rewanżując się naszym zachodnim sąsiadom za porażkę w finale Euro U-21 sprzed dwóch lat.

Oba zespoły spotkały się także w finale Euro do lat 21 przed dwoma laty. W Krakowie górą byli wówczas Niemcy, którzy pokonali reprezentantów Hiszpanii 1:0.

Dominacja Hiszpanów

Pierwsza połowa, poza małym fragmentami, należała do Hiszpanów. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce, konstruowali groźniejsze akcje. W dodatku tylko im udało się pokonać bramkarza rywali. I to już na początku meczu. W 7. minucie Fabian Ruiz otrzymał piłkę na 30. metrze. Miał przed sobą trochę miejsca, więc pognał pod bramkę Niemców. Przed polem karnym zdecydował się oddać strzał, którego nie był w stanie obronić Alexander Nuebel. 1:0 dla Hiszpanii!

Nie powinno być czerwonej kartki?

Mistrzowie Europy do lat 21 sprzed dwóch lat próbowali odrobić stratę gola, ale nie znajdowali na to sposobu. Ich nieliczne ataki nie stanowiły większego zagrożenia dla hiszpańskiej bramki. W 33. minucie  Jesus Vallejo zaatakował wyprostowaną nogą Lucę Waldschmidta. Sędzia pokazał stoperowi Realu Madryt tylko żółtą kartkę, choć wydaje się, że mógł go nawet wyrzucić z boiska. Do przerwy grupowi pogromcy Polaków prowadzili z Niemcami 1:0.

Potwierdzenie wyższości

W drugiej części gry nasi zachodni sąsiedzi atakowali więcej, ale niewiele z tego wynikało. Ich akcje były zbyt przewidywalne, a Hiszpanie mądrze się bronili. Przestali już dominować i skupili się na kontrach. Jedna z nich dała im drugiego gola. W 69. minucie Dani Ceballos wycofał piłkę do Ruiza, a ten znów uderzył z daleka. Jego strzał obronił Neubel, ale przy dobitce Daniego Olmo nie miał już żadnych szans.

W 88. minucie NIemcy strzelili kontaktowego gola na 1:2. Autorem trafienia był Nadiem Amiri. Na więcej podopiecznych Stefana Kuntza nie było jednak stać. Tym samym Hiszpanie zrewanżowali się Niemcom za porażkę w finale Euro U-21 w 2017 roku. Nowi mistrzowie Europy zaczęli turniej od porażki z Włochami, potem rzutem na taśmę pokonali Belgów. Od meczu z naszą reprezentacją (5:0) wrzucili wyższy bieg i zasłużenie wygrali turniej we Włoszech.