Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Matthijs de Ligt atakowany. "Widząc jego zachowanie chce mi się rzygać"

Christophe Dugarry, były gwiazdor reprezentacji Francji, skrytykował zachowanie Matthijsa de Ligta przy negocjacjach z Juventusem.

Matthijs de Ligt to rewelacja minionego sezonu. 19-latek zachwycał w Lidze Mistrzów, gdzie razem z Ajaksem dotarł do półfinału. W ostatnich dniach młody obrońca zaakceptował ofertę i uzgodnił warunki pięcioletniego kontraktu z Juventusem, na mocy którego może liczyć na ogromne zarobki. W umowie zawarta jest również klauzula odstępnego wynosząca 150 milionów euro. Całą sytuację z kontraktem w mocnych słowach skomentował były piłkarz Milanu i Marsylii, a także 55-krotny reprezentant Francji, Christophe Dugarry.

- Gratulacje dla prezydenta, dla Leonardo i dla ludzi odpowiedzialnych za ten transfer. Jestem już zmęczony tą nowoczesną piłką. Jeszcze nie zacząłeś nowego projektu, gry w nowym klubie, a już myślisz o tym, żeby w przyszłości odejść? Po co ta klauzula? - skrytykował młodego Holendra Dugarry, popierając decyzję PSG, które nie zgodziło się na taki zapis i zrezygnowało z transferu piłkarza.

"To sprawia, że chce mi się rzygać"

- Co on przez to myślał? Co się dzieje w jego głowie? Masz 19 lat i chcesz zarobków na poziomie 12, 13, 14 czy 15 milionów euro. Co to tak naprawdę zmienia? Kupisz sobie jeszcze jeden samochód, większy apartament, większy o dziesięć metrów jacht? To sprawia, że chce mi się rzygać - kontynuował Francuz nie przebierając w słowach. I na koniec dodał: de Ligt jest świetny, ma ogromny potencjał, ale z taką mentalnością długo nie przetrwa. To po prostu niemożliwe.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (20)
Matthijs de Ligt atakowany. "Widząc jego zachowanie chce mi się rzygać"
Zaloguj się
 • lorca_mallorca

  Oceniono 3 razy 3

  No, akurat klauzula odejścia może też być korzystna dla klubu. Zresztą z reguły nie jest jakoś szczególnie wiążąca - tzn. klub musi podjąć negocjacje z tym, kto zaproponuje odpowiednią sumę, ale nie musi ich zakończyć sprzedażą piłkarza.

 • darrek11

  Oceniono 4 razy 2

  ALe większość piłkarskich gwiazd mają pokręcone w głowie. Są tak łasi na kasę że szkoda gadać. Mam nadzieję, że w końcu to kiedyś pierdyknie i skonczy się studnia bez dna.

 • nadachu12

  Oceniono 1 raz 1

  Artykuł o Matthijsie de Ligt, a na zdjęciu Frenkie de Jong. To trochę tak jakby w artykule o głowie państwa polskiego zamiast Dudy dać zdjęcie Kaczyńskiego. Chociaż akurat to byłoby nawet adekwatne :)

 • Sprocket

  0

  Tylko czemu za każdym razem dajecie zdjęcie Frankie'go de Jong'a? Dla Was każdy Holender wygląda tak samo?

 • eli74

  0

  szkoda tylko że to nie on na zdjęciu

 • timbwolf3

  0

  Chce się ustawić w wieku 19lat na całe życie, to wszystko

 • wieczniekontuzjowany

  Oceniono 6 razy 0

  Francuz faktycznie nic nie rozumie. Piłkarz chce podpisać nowy kontrakt i jego agent negocjuje jak najlepsze warunki.
  Miał szczęście być w składzie Francji gdy grał w niej Dodane, był więc bardzo dobrym piłkarzem, ale z mentalnością samca gamma, więc może nie warto jego zdania słuchać?

 • debordian

  Oceniono 1 raz -1

  Chce mi się rzygać, gdy czytam takie opinie jak ta Francuza. Młody Holender nie jest głupkiem, jak spora część piłkarzy i chce mieć w umowie zapis, który spowoduje, że nie zostanie on niewolnikiem i poddanym jednego klubu. Każdy piłkarz powinien takiej klauzuli wymagać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX