Pogromcy Polaków w finale Euro U-21. Wygrali, mimo że szybko stracili gola

Hiszpania rozbiła Francję 4:1 i awansowała do finału Euro U-21. W niedzielę w meczu o mistrzostwo Europy do lat 21 pogromcy Polaków zagrają z Niemcami.

Hiszpanie wygrali grupę A, zostawiając za plecami Belgów, Włochów i Polaków. Awans do półfinału dała im wysoka wygrana nad Polską (5:0).Francuzi z kolei awansowali do 1/2 jako najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Tę pozycję zajęli w grupie C, ustępując Rumunii.

Początek pierwszej połowy był bardzo zaskakujący. Hiszpanie przeważali od pierwszych minut, a prowadzenie objęli Francuzi. Rzut karny na bramkę zamienił w 16. minucie Jean-Philippe Mateta. Finalistów poprzedniego Euro U-21 ten gol nie załamał. Dalej atakowali, aż w końcu doczekali się trafienia. Po rzucie rożnym w 28. minucie bramkę zdobył Marc Roca. W doliczonym czasie pierwszej połowy Hiszpanie wyszli na prowadzenie. "Jedenastkę" wykorzystał Mikel Oyarzabal, który wcześniej sam był faulowany.

Już w 47. minucie pogromcy Polaków podwyższyli na 3:1. Ich piękną, zespołową akcję wykończył Dani Olmo. Dwadzieścia minut później było już 4:1. Po kolejnym kapitalnym rozegraniu, gola strzelił Borja Mayoral. Podawał mu ze skrzydła fałszem Pablo Fornals. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Niemcy pierwszym półfinalistą

W pierwszym półfinale przez dlugi czas przeważała Rumunia, ale ostatecznie to Niemcy wygrali 4:2, po dwóch golach w ostatnich minutach spotkania. Tym samym awansowali do finału Euro U-21 i mają szansę obronić trofeum. Ich mecz z Hiszpanią odbędzie się w niedziele o 20:45.